Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

11 квітня, у Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності, кандидат історичних наук, доцент, дослідник історії України ХХ ст. Сергій Макарчук, провів лекцію в  рамках вільного університету «Розсекречені історії».

Він ознайомив відвідувачів з маловідомими фактами розгортання в Україні потужної мережі німецьких карально-репресивних органів спеціального призначення  – розвідки (абвер команди), таємної поліції (гестапо), поліції безпеки (СД) та військового гестапо (ГФП).  Захід  відбувся в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці.

Слухачі дізналися про те, як з початком окупації нашого міста  загарбники розташували найбільший із регіональних концтаборів – «Шталаг-364». Лектор розповів про діяльність на Миколаївщині команди 740 «військового гестапо», що виконувала функції виконавчих органів польових та місцевих комендатур, про вербування місцевих жителів агентами німецької розвідки відділу «Абверу»-1С та підготовку шпигунів і диверсантів з числа військовополонених у дислокованій спецшколі в окупованому Миколаєві.


Миколаївщина: хроніка спротиву

  • Миколаївщина: хроніка подій. 7 квітня 2025 року

    У Миколаєві відбувся масштабний бізнес-форум Board River Forum

    У суботу, 5 квітня, у Миколаєві відбувся бізнес-форум Board River Forum, який об’єднав десятки підприємців, представників влади, громадського сектору та експертів, які спільно шукали ефективні стратегії розвитку бізнесу в умовах сьогодення.  Зокрема, учасники поділилися баченням трансформації країни через призму підприємництва, говорили про важливість єднання, об’єднання ресурсів і досвіду, створення довготривалих партнерств, розвиток спільних проєктів. Було піднято важливу тему повернення ветеранів до активного життя через участь у підприємництві, створення робочих місць та адаптацію військових до нових соціально-економічних реалій.

  • Миколаївщина: хроніка подій. 6 квітня 2025 року

    У Миколаєві відбулась акція-нагадування про полонених і безвісти зниклих воїнів

    У Миколаєві 6 квітня рідні, друзі та охочі містяни вийшли на щотижневу акцію, аби нагадати про полонених та зниклих безвісти бійців. Одна з учасниць акції – Лідія. Дівчина прийшла з мамою, вона говорить, що подібні акції відвідує щонеділі. Сьогодні в її руках плакат з написом "Миколаїв разом з Кривим Рогом". "Я вирішила взяти цей плакат, написала його ввечері. Бо я хотіла передати Кривому Рогу, що вони не самі. Що я також розділяю цю трагедію разом з ними", – розповідає дівчина. Акція-нагадування тривала годину. Завершили її хвилиною мовчання, на знак шани загиблих цивільних у Кривому Розі. Участь в акції взяли понад 200 людей.