Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

13 травня фахівці Миколаївського обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності на запрошення Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки взяли участь в онлайн-засіданні наукової студії «Освіта Миколаївщини: нові наукові орієнтири» за темою «Розстріляне відродження: повернення із забуття». Захід був приурочений до Дня пам’яті жертв політичних репресій.

Кандидат історичних наук, доцент, керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Сергій Макарчук у своєму виступі розкрив сутність механізму масових репресій сталінської доби 1937-1938 рр. Розповів про діяльність «Миколаївської трійки», яка складалася з керівництва обласного НКВС, прокуратури та обкому партії і за рішеннями якої багато мешканців Миколаївщини були незаконно ув’язнені або засуджені до розстрілу.

Доктор історичних наук, старший науковий редактор   обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Ігор Ніколаєв розповів про ключові чинники репресивно-каральної політики більшовицького режиму проти освітян Миколаївщини у 1937 р., а також навів приклади деяких карних справ.

Фото: Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека


Миколаївщина: хроніка спротиву

  • Миколаївщина: хроніка подій. 21 листопада 2025 року

    У Миколаєві вшанували Героїв Революції Гідності

    У п’ятницю, 21 листопада, у Миколаєві відбувся захід до Дня Гідності та Свободи. Учасники вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та всіх українців, які віддали життя за свободу і незалежність держави. 

    Присутні взяли участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. 

    До заходу долучилися перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов, голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик, представники місцевої влади, правоохоронці, військові та містяни. 

  • Миколаївщина: хроніка подій. 20 листопада 2025 року

    На ПАЕС прибула 50-та місія МАГАТЕ для моніторингу ядерного об’єкта

    На Південноукраїнську АЕС прибула 50-та ротаційна команда МАГАТЕ, яка розпочинає черговий етап міжнародного моніторингу на ядерному об’єкті. Про це повідомляє ПАЕС.

    Вказано, що експерти перейдуть до роботи одразу після формального передання повноважень від попереднього складу місії. Їхній мандат передбачає постійний контроль стану радіаційної безпеки, оцінку технічних параметрів роботи обладнання та аналіз діяльності станції в умовах тривалих воєнних ризиків.