Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

15 жовтня фахівці обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності взяли участь у зустрічі з військовими письменниками - Олексієм Пайкіним та Народним Героєм України Олександром Терещенком. Модератором заходу був військовий і журналіст Володимир Лисюк. Захід відбувся в рамках фестивалю книги та читання «Вештанка на Бузі» на базі Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького.

Гості розповіли про свої видання та творчий шлях, згадали свої перші мистецькі спроби, поділилися спогадами та роздумами про війну. Присутні активно долучалися до розмови, ставили багато запитань, ділилися своїми думками та емоціями. Піднімалися питання важливості українізації суспільства, виняткового значення літератури у протидії російській пропаганді, підвищенні рівня національної самосвідомості тощо.

По завершенню заходу керівник обласного центру Сергій Макарчук поспілкувався з письменниками, розповів про роботу над виданням «Миколаївщина у вогні війни: події, факти, люди» та запросив долучитися до підготовки матеріалів для книги.


Миколаївщина: хроніка спротиву

  • Миколаївщина: хроніка подій. 21 листопада 2025 року

    У Миколаєві вшанували Героїв Революції Гідності

    У п’ятницю, 21 листопада, у Миколаєві відбувся захід до Дня Гідності та Свободи. Учасники вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та всіх українців, які віддали життя за свободу і незалежність держави. 

    Присутні взяли участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. 

    До заходу долучилися перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов, голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик, представники місцевої влади, правоохоронці, військові та містяни. 

  • Миколаївщина: хроніка подій. 20 листопада 2025 року

    На ПАЕС прибула 50-та місія МАГАТЕ для моніторингу ядерного об’єкта

    На Південноукраїнську АЕС прибула 50-та ротаційна команда МАГАТЕ, яка розпочинає черговий етап міжнародного моніторингу на ядерному об’єкті. Про це повідомляє ПАЕС.

    Вказано, що експерти перейдуть до роботи одразу після формального передання повноважень від попереднього складу місії. Їхній мандат передбачає постійний контроль стану радіаційної безпеки, оцінку технічних параметрів роботи обладнання та аналіз діяльності станції в умовах тривалих воєнних ризиків.