Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

Pogjrelov161216 грудня 2021 р. науковий редактор Обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності к.іст.н. Анатолій Погорєлов під зустрічі з активістами ГО «Бузький Гард» розповів про історію будівель, що розташовані по вул. В.Морська між вулицями Наваринською та Пушкінською. Науковець поділився результатами власних досліджень, провів екскурсію на місці та повідомив, що під час окупації Миколаївщини у даному кварталі знаходилась штаб-квартира поліції безпеки та СД – нацистської спецслужби, що розгорнула масовий терор проти населення генеральної округи «Миколаїв», зіграла ключову роль у розгромі місцевого підпілля. У кабінетах слідчих гестапо (ІV відділ), підвальних приміщеннях та внутрішній в'язниці поліції безпеки та СД допитували, катували та утримували відомих підпільників, пересічних мешканців регіону, більшість яких згодом вивозили на розстріл переважно у район колишнього табору для радянських військовополонених «Шталаг-364». Анатолій Погорєлов зауважив, що незважаючи на те, що цей квартал став місцем катувань, загибелі чи останньою адресою перед стратою для більшості відомих учасників місцевого руху Опору, корінних мешканців, представників етнічних менших, стіни споруд (свідками варварського знищення якого ми сьогодні є) тривалий час не входили до меморіального простору Миколаєва, не містили жодної пам’ятної дошки, що нагадувала б про трагічні сторінки воєнного лихоліття нашого краю.
Більш детально дивіться на відео: https://www.youtube.com/watch?v=CtdXrBXDTPs


Миколаївщина: хроніка спротиву

  • Миколаївщина: хроніка подій. 21 листопада 2025 року

    У Миколаєві вшанували Героїв Революції Гідності

    У п’ятницю, 21 листопада, у Миколаєві відбувся захід до Дня Гідності та Свободи. Учасники вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та всіх українців, які віддали життя за свободу і незалежність держави. 

    Присутні взяли участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. 

    До заходу долучилися перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов, голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик, представники місцевої влади, правоохоронці, військові та містяни. 

  • Миколаївщина: хроніка подій. 20 листопада 2025 року

    На ПАЕС прибула 50-та місія МАГАТЕ для моніторингу ядерного об’єкта

    На Південноукраїнську АЕС прибула 50-та ротаційна команда МАГАТЕ, яка розпочинає черговий етап міжнародного моніторингу на ядерному об’єкті. Про це повідомляє ПАЕС.

    Вказано, що експерти перейдуть до роботи одразу після формального передання повноважень від попереднього складу місії. Їхній мандат передбачає постійний контроль стану радіаційної безпеки, оцінку технічних параметрів роботи обладнання та аналіз діяльності станції в умовах тривалих воєнних ризиків.