Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

Pogjrelov161216 грудня 2021 р. науковий редактор Обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності к.іст.н. Анатолій Погорєлов під зустрічі з активістами ГО «Бузький Гард» розповів про історію будівель, що розташовані по вул. В.Морська між вулицями Наваринською та Пушкінською. Науковець поділився результатами власних досліджень, провів екскурсію на місці та повідомив, що під час окупації Миколаївщини у даному кварталі знаходилась штаб-квартира поліції безпеки та СД – нацистської спецслужби, що розгорнула масовий терор проти населення генеральної округи «Миколаїв», зіграла ключову роль у розгромі місцевого підпілля. У кабінетах слідчих гестапо (ІV відділ), підвальних приміщеннях та внутрішній в'язниці поліції безпеки та СД допитували, катували та утримували відомих підпільників, пересічних мешканців регіону, більшість яких згодом вивозили на розстріл переважно у район колишнього табору для радянських військовополонених «Шталаг-364». Анатолій Погорєлов зауважив, що незважаючи на те, що цей квартал став місцем катувань, загибелі чи останньою адресою перед стратою для більшості відомих учасників місцевого руху Опору, корінних мешканців, представників етнічних менших, стіни споруд (свідками варварського знищення якого ми сьогодні є) тривалий час не входили до меморіального простору Миколаєва, не містили жодної пам’ятної дошки, що нагадувала б про трагічні сторінки воєнного лихоліття нашого краю.
Більш детально дивіться на відео: https://www.youtube.com/watch?v=CtdXrBXDTPs


Миколаївщина: хроніка спротиву

  • Миколаївщина: хроніка подій. 7 квітня 2025 року

    У Миколаєві відбувся масштабний бізнес-форум Board River Forum

    У суботу, 5 квітня, у Миколаєві відбувся бізнес-форум Board River Forum, який об’єднав десятки підприємців, представників влади, громадського сектору та експертів, які спільно шукали ефективні стратегії розвитку бізнесу в умовах сьогодення.  Зокрема, учасники поділилися баченням трансформації країни через призму підприємництва, говорили про важливість єднання, об’єднання ресурсів і досвіду, створення довготривалих партнерств, розвиток спільних проєктів. Було піднято важливу тему повернення ветеранів до активного життя через участь у підприємництві, створення робочих місць та адаптацію військових до нових соціально-економічних реалій.

  • Миколаївщина: хроніка подій. 6 квітня 2025 року

    У Миколаєві відбулась акція-нагадування про полонених і безвісти зниклих воїнів

    У Миколаєві 6 квітня рідні, друзі та охочі містяни вийшли на щотижневу акцію, аби нагадати про полонених та зниклих безвісти бійців. Одна з учасниць акції – Лідія. Дівчина прийшла з мамою, вона говорить, що подібні акції відвідує щонеділі. Сьогодні в її руках плакат з написом "Миколаїв разом з Кривим Рогом". "Я вирішила взяти цей плакат, написала його ввечері. Бо я хотіла передати Кривому Рогу, що вони не самі. Що я також розділяю цю трагедію разом з ними", – розповідає дівчина. Акція-нагадування тривала годину. Завершили її хвилиною мовчання, на знак шани загиблих цивільних у Кривому Розі. Участь в акції взяли понад 200 людей.