Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

Doshky12.10.2021Сьогодні, 12 жовтня, у Миколаєві відбулася церемонія відкриття меморіальних дошок загиблим на Сході України матросу Сергію Простякову та молодшому сержанту Андрію Грабарю, які загинули виконуючи бойові завдання із захисту незалежності та територіальної цілісності держави від російської агресії.
В урочистому відкритті пам’ятних знаків взяли участь військовослужбовці окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського, представники місцевої влади, ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО», Корабельного РТЦК та СП, рідні полеглих воїнів, волонтери, представники громадськості, учнівська молодь та небайдужі жителі міста.
Пам’ятні дошки облаштували на фасадах навчальних закладів, де свого часу навчалися воїни морської піхоти: Миколаївської гімназії № 49 та загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 28.
Присутні вшанували пам'ять захисників України хвилиною мовчання. З почуттям глибокої вдячності за безстрашність та героїзм морських піхотинців ведучі заходів зачитали патріотичні вірші та закликали молоде покоління пам’ятати і шанувати подвиги захисників України. Урочистості закінчилися покладанням квітів до меморіальних дошок.

За матеріалами сторінки 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського в мережі «Фейсбук»


Миколаївщина: хроніка спротиву

  • Миколаївщина: хроніка подій. 21 листопада 2025 року

    У Миколаєві вшанували Героїв Революції Гідності

    У п’ятницю, 21 листопада, у Миколаєві відбувся захід до Дня Гідності та Свободи. Учасники вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та всіх українців, які віддали життя за свободу і незалежність держави. 

    Присутні взяли участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. 

    До заходу долучилися перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов, голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик, представники місцевої влади, правоохоронці, військові та містяни. 

  • Миколаївщина: хроніка подій. 20 листопада 2025 року

    На ПАЕС прибула 50-та місія МАГАТЕ для моніторингу ядерного об’єкта

    На Південноукраїнську АЕС прибула 50-та ротаційна команда МАГАТЕ, яка розпочинає черговий етап міжнародного моніторингу на ядерному об’єкті. Про це повідомляє ПАЕС.

    Вказано, що експерти перейдуть до роботи одразу після формального передання повноважень від попереднього складу місії. Їхній мандат передбачає постійний контроль стану радіаційної безпеки, оцінку технічних параметрів роботи обладнання та аналіз діяльності станції в умовах тривалих воєнних ризиків.