Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

PolitRepr14.05.21

 

14 травня 2021 року біля входу на старе кладовище відкрили меморіальну дошку на знак пам'яті про жертв "Великого терору" (замість дощок з прізвищами загиблих, що були пошкоджені вандалами). Представники органів влади, громадських організацій, військовослужбовці поклали квіти до меморіальної дошки та пам'ятника В'ячеславу Чорноволу та вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв, які загинули або постраждали в Україні внаслідок політичних репресій комуністичного режиму.

 

Щороку у третю неділю травня Україна вшановує пам'ять жертв політичних репресій.
Серед жертв тоталітарного режиму - тисячі жителів Миколаївщини, яких у 20-40 роках ХХ століття відправили у тюрми, табори і спецпоселення ГУЛАГу. Кількість загублених життів досі підрахувати неможливо, радянська влада намагалася ретельно приховувати сліди своїх злочинів.
Поховання безневинних жертв масових політичних репресій є і на старому міському кладовищі Миколаєва (вул. Степова - Херсонське шосе). Тут знаходився сектор НКВД, де таємно ховали розстріляних. Це підтверджено архівними матеріалами та польовими дослідженнями.
14 травня 2021 року біля входу на старе кладовище відкрили меморіальну дошку на знак пам'яті про жертв "Великого терору" (замість дощок з прізвищами загиблих, що були пошкоджені вандалами). Кошти на відновлення пам'ятного знаку виділили з міського бюджету.
Представники органів влади, громадських організацій, військовослужбовці поклали квіти до меморіальної дошки та пам'ятника В'ячеславу Чорноволу. Заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Юрій Гранатуров, зазначив: «Це досить знаковий день для нашої країни. Через карантинні обмеження ми не можемо провести більш масштабні заходи, але сьогодні ми вшанували пам’ять всіх жертв політичних репресій, хто виборював свободу і незалежність для нашої країни».
Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв, які загинули або постраждали в Україні внаслідок політичних репресій комуністичного режиму.

За матеріалами сторінок Миколаївської обласної державної адміністрації та Миколаївської міської ради в мережі Фейсбук


Миколаївщина: хроніка спротиву

  • Миколаївщина: хроніка подій. 7 квітня 2025 року

    У Миколаєві відбувся масштабний бізнес-форум Board River Forum

    У суботу, 5 квітня, у Миколаєві відбувся бізнес-форум Board River Forum, який об’єднав десятки підприємців, представників влади, громадського сектору та експертів, які спільно шукали ефективні стратегії розвитку бізнесу в умовах сьогодення.  Зокрема, учасники поділилися баченням трансформації країни через призму підприємництва, говорили про важливість єднання, об’єднання ресурсів і досвіду, створення довготривалих партнерств, розвиток спільних проєктів. Було піднято важливу тему повернення ветеранів до активного життя через участь у підприємництві, створення робочих місць та адаптацію військових до нових соціально-економічних реалій.

  • Миколаївщина: хроніка подій. 6 квітня 2025 року

    У Миколаєві відбулась акція-нагадування про полонених і безвісти зниклих воїнів

    У Миколаєві 6 квітня рідні, друзі та охочі містяни вийшли на щотижневу акцію, аби нагадати про полонених та зниклих безвісти бійців. Одна з учасниць акції – Лідія. Дівчина прийшла з мамою, вона говорить, що подібні акції відвідує щонеділі. Сьогодні в її руках плакат з написом "Миколаїв разом з Кривим Рогом". "Я вирішила взяти цей плакат, написала його ввечері. Бо я хотіла передати Кривому Рогу, що вони не самі. Що я також розділяю цю трагедію разом з ними", – розповідає дівчина. Акція-нагадування тривала годину. Завершили її хвилиною мовчання, на знак шани загиблих цивільних у Кривому Розі. Участь в акції взяли понад 200 людей.