13 травня 2021 року керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності, кандидат історичних наук Сергій Макарчук взяв участь в ефірі передачі «Сьогодні. Головне» на ТК «Миколаїв». Напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій науковець розповів про роботу фахівців обласного центру над 9-м томом книги «Реабілітовані історією. Миколаївська область», а також про спільний проект з МОІППО, присвячений репресованим освітянам «Голгофа правди та науки». Відповідаючи на запитання ведучої, Сергій Макарчук розповів про особливості репресій на Україні, зокрема, зазначив, що тут був значно більший відсоток призначення вищої міри покарання. Ще однією особливістю було те, що до основного обвинувачення майже автоматично додавалось обвинувачення в українському буржуазному націоналізмі. Також виступаючий наголосив на необхідності проведення роботи з популяризації інформації про злочини Радянського режиму, розвінчання міфів про СРСР.
13 травня 2021 року керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності, кандидат історичних наук Сергій Макарчук взяв участь в ефірі передачі «Сьогодні. Головне» на ТК «Миколаїв». Напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій науковець розповів про роботу фахівців обласного центру над 9-м томом книги «Реабілітовані історією. Миколаївська область», а також про спільний проект з МОІППО, присвячений репресованим освітянам «Голгофа правди та науки».
Відповідаючи на запитання ведучої, Сергій Макарчук розповів про особливості репресій на Україні, зокрема, зазначив, що тут був значно більший відсоток призначення вищої міри покарання. Ще однією особливістю було те, що до основного обвинувачення майже автоматично додавалось обвинувачення в українському буржуазному націоналізмі. Стосовно статистики, науковець зазначив, що в книгах 1-8 «Реабілітовані історією. Миколаївська область» опубліковані персоніфіковані дані на понад 20 000 репресованих жителів Миколаївщини, ще на близько 10 000 складені облікові картки, дані про яких увійдуть в наступні видання. Підрахунки показали, що з них близько 3000 були розстріляні, а з урахуванням динаміки очікувана кількість осіб, яким була призначена вища міра покарання – близько 5 000. Крім того, не враховується висока смертність в таборах та інших місцях позбавлення волі, яка сягала від 10-15% до понад 30% наприкінці 1930-х років і, особливо, у 1940-х роках. Підрахунок репресованих в Миколаївській області продовжується, в тому числі за рахунок фонду «Спецпереселенці» архіву ГУ НП в Миколаївській області.
Також виступаючий наголосив на необхідності проведення роботи з популяризації інформації про злочини Радянського режиму, розвінчання міфів про СРСР.