Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

Siogodni09.03.202113 травня 2021 року керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності, кандидат історичних наук Сергій Макарчук взяв участь в ефірі передачі «Сьогодні. Головне» на ТК «Миколаїв». Напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій науковець розповів про роботу фахівців обласного центру над 9-м томом книги «Реабілітовані історією. Миколаївська область», а також про спільний проект з МОІППО, присвячений репресованим освітянам «Голгофа правди та науки». Відповідаючи на запитання ведучої, Сергій Макарчук розповів про особливості репресій на Україні, зокрема, зазначив, що тут був значно більший відсоток призначення вищої міри покарання. Ще однією особливістю було те, що до основного обвинувачення майже автоматично додавалось обвинувачення в українському буржуазному націоналізмі. Також виступаючий наголосив на необхідності проведення роботи з популяризації інформації про злочини Радянського режиму, розвінчання міфів про СРСР.

 

13 травня 2021 року керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності, кандидат історичних наук Сергій Макарчук взяв участь в ефірі передачі «Сьогодні. Головне» на ТК «Миколаїв». Напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій науковець розповів про роботу фахівців обласного центру над 9-м томом книги «Реабілітовані історією. Миколаївська область», а також про спільний проект з МОІППО, присвячений репресованим освітянам «Голгофа правди та науки».
Відповідаючи на запитання ведучої, Сергій Макарчук розповів про особливості репресій на Україні, зокрема, зазначив, що тут був значно більший відсоток призначення вищої міри покарання. Ще однією особливістю було те, що до основного обвинувачення майже автоматично додавалось обвинувачення в українському буржуазному націоналізмі. Стосовно статистики, науковець зазначив, що в книгах 1-8 «Реабілітовані історією. Миколаївська область» опубліковані персоніфіковані дані на понад 20 000 репресованих жителів Миколаївщини, ще на близько 10 000 складені облікові картки, дані про яких увійдуть в наступні видання. Підрахунки показали, що з них близько 3000 були розстріляні, а з урахуванням динаміки очікувана кількість осіб, яким була призначена вища міра покарання – близько 5 000. Крім того, не враховується висока смертність в таборах та інших місцях позбавлення волі, яка сягала від 10-15% до понад 30% наприкінці 1930-х років і, особливо, у 1940-х роках. Підрахунок репресованих в Миколаївській області продовжується, в тому числі за рахунок фонду «Спецпереселенці» архіву ГУ НП в Миколаївській області.
Також виступаючий наголосив на необхідності проведення роботи з популяризації інформації про злочини Радянського режиму, розвінчання міфів про СРСР.


Миколаївщина: хроніка спротиву

  • Миколаївщина: хроніка подій. 7 квітня 2025 року

    У Миколаєві відбувся масштабний бізнес-форум Board River Forum

    У суботу, 5 квітня, у Миколаєві відбувся бізнес-форум Board River Forum, який об’єднав десятки підприємців, представників влади, громадського сектору та експертів, які спільно шукали ефективні стратегії розвитку бізнесу в умовах сьогодення.  Зокрема, учасники поділилися баченням трансформації країни через призму підприємництва, говорили про важливість єднання, об’єднання ресурсів і досвіду, створення довготривалих партнерств, розвиток спільних проєктів. Було піднято важливу тему повернення ветеранів до активного життя через участь у підприємництві, створення робочих місць та адаптацію військових до нових соціально-економічних реалій.

  • Миколаївщина: хроніка подій. 6 квітня 2025 року

    У Миколаєві відбулась акція-нагадування про полонених і безвісти зниклих воїнів

    У Миколаєві 6 квітня рідні, друзі та охочі містяни вийшли на щотижневу акцію, аби нагадати про полонених та зниклих безвісти бійців. Одна з учасниць акції – Лідія. Дівчина прийшла з мамою, вона говорить, що подібні акції відвідує щонеділі. Сьогодні в її руках плакат з написом "Миколаїв разом з Кривим Рогом". "Я вирішила взяти цей плакат, написала його ввечері. Бо я хотіла передати Кривому Рогу, що вони не самі. Що я також розділяю цю трагедію разом з ними", – розповідає дівчина. Акція-нагадування тривала годину. Завершили її хвилиною мовчання, на знак шани загиблих цивільних у Кривому Розі. Участь в акції взяли понад 200 людей.