Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

VyzvMyk2021

У неділю, 28 березня, з нагоди відзначення 77-ої річниці вигнання нацистських окупантів з Миколаєва, відбулось покладання квітів до меморіального комплексу на честь 68-ми десантників, повідомляється на сайті Миколаївської облдержадміністрації.
У заході взяли участь голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім, Миколаївській міський голова Олександр Сєнкевич, заступники голови облдержадміністрації Ігор Кузьмін та Юрій Гранатуров, перший заступник голови Миколаївської обласної ради Володимир Фроленко і депутати Миколаївської обласної ради.
Присутні вшанували пам’ять Героїв хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника героям-десантникам й Вічного вогню.

 

У неділю, 28 березня, з нагоди відзначення 77-ої річниці вигнання нацистських окупантів з Миколаєва, відбулось покладання квітів до меморіального комплексу на честь 68-ми десантників, повідомляється на сайті Миколаївської облдержадміністрації https://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=94274 .
У заході взяли участь голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім, Миколаївській міський голова Олександр Сєнкевич, заступники голови облдержадміністрації Ігор Кузьмін та Юрій Гранатуров, перший заступник голови Миколаївської обласної ради Володимир Фроленко і депутати Миколаївської обласної ради.
Присутні вшанували пам’ять Героїв хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника героям-десантникам й Вічного вогню.
У ніч на 26 березня 1944 року десантний загін, на чолі зі старшим лейтенантом Костянтином Ольшанським, що складався з моряків-добровольців, саперів, зв'язківців і провідника, висадився в тил противника в торговельному порту Миколаєва в районі Старого елеватора. Зайнявши кілька будівель порту та пристосувавши їх до оборони, загін дві доби до підходу військ 3-го Українського фронту вів бій, відбивши 18 атак і знищивши до 700 солдатів противника.
У ніч на 28 березня 1944 року 61-а гвардійська і 243-та стрілецька дивізії зі складу 6-ї армії форсували річку Інгул і з півночі увійшли до Миколаєва. Одночасно зі сходу в місто увійшли частини 5-ї ударної армії. З півдня в місто вступили війська 28-ї армії і 2-й гвардійський механізований корпус.
28 березня 1944 року Миколаїв було звільнено від нацистської окупації військами 3-го Українського фронту

VyzvMyk2021


Миколаївщина: хроніка спротиву

  • Миколаївщина: хроніка подій. 21 листопада 2025 року

    У Миколаєві вшанували Героїв Революції Гідності

    У п’ятницю, 21 листопада, у Миколаєві відбувся захід до Дня Гідності та Свободи. Учасники вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та всіх українців, які віддали життя за свободу і незалежність держави. 

    Присутні взяли участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. 

    До заходу долучилися перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов, голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик, представники місцевої влади, правоохоронці, військові та містяни. 

  • Миколаївщина: хроніка подій. 20 листопада 2025 року

    На ПАЕС прибула 50-та місія МАГАТЕ для моніторингу ядерного об’єкта

    На Південноукраїнську АЕС прибула 50-та ротаційна команда МАГАТЕ, яка розпочинає черговий етап міжнародного моніторингу на ядерному об’єкті. Про це повідомляє ПАЕС.

    Вказано, що експерти перейдуть до роботи одразу після формального передання повноважень від попереднього складу місії. Їхній мандат передбачає постійний контроль стану радіаційної безпеки, оцінку технічних параметрів роботи обладнання та аналіз діяльності станції в умовах тривалих воєнних ризиків.