Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

Pogorelov23062020

 

23 червня 2020 року кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології історичного факультету Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, редактор обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Анатолій Погорєлов узяв участь в програмі «Діалог» на ТРК «МАРТ». Науковець розповів про основні напрямки роботи обласного центру, а також про Миколаїв в період нацистської окупації з серпня 1941 по березень 1944 року.

 

23 червня 2020 року кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології історичного факультету Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, редактор обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Анатолій Погорєлов узяв участь в програмі «Діалог» на ТРК «МАРТ». На початку передачі, відповідаючи на запитання ведучого, пан Анатолій розповів про основні напрямки роботи обласного центру, зокрема, зазначив: «Особисто я долучився до цієї роботи у 2005 році… І хоча колектив центру не великий, але ми залучаємо фахівців з різних регіонів України – це і Київ, Харків, а також з-за кордону. Фінансуємось з обласного бюджету, що дозволяє нам реалізовувати заходи по трьом основним напрямкам – перший найбільш тривалий – серія «Реабілітовані історією» – присвячений масовим політичним репресіям на території нашого регіону з 1917 по 1991 рік. Другий напрям – це «Книга Пам’яті України» – присвячений Другій світовій війні, третій – присвячений російсько-українській війні». Детальніше науковець розповів про проведення науково-дослідницької роботи, присвяченої періоду Другої світової війни, підготовку чергового тому «Книги Пам’яті України». Докладніше зупинився на житті Миколаєва в період окупації з серпня 1941 по березень 1944 року, в тому числі на діяльності бургомістра міста М.Ползунова, протистоянні нацистських спецслужб та Миколаївського підпілля, пояснив чому в Радянському Союзі початком війни вважалось 22 червня 1941 року, тощо.


Миколаївщина: хроніка спротиву

  • Миколаївщина: хроніка подій. 7 квітня 2025 року

    У Миколаєві відбувся масштабний бізнес-форум Board River Forum

    У суботу, 5 квітня, у Миколаєві відбувся бізнес-форум Board River Forum, який об’єднав десятки підприємців, представників влади, громадського сектору та експертів, які спільно шукали ефективні стратегії розвитку бізнесу в умовах сьогодення.  Зокрема, учасники поділилися баченням трансформації країни через призму підприємництва, говорили про важливість єднання, об’єднання ресурсів і досвіду, створення довготривалих партнерств, розвиток спільних проєктів. Було піднято важливу тему повернення ветеранів до активного життя через участь у підприємництві, створення робочих місць та адаптацію військових до нових соціально-економічних реалій.

  • Миколаївщина: хроніка подій. 6 квітня 2025 року

    У Миколаєві відбулась акція-нагадування про полонених і безвісти зниклих воїнів

    У Миколаєві 6 квітня рідні, друзі та охочі містяни вийшли на щотижневу акцію, аби нагадати про полонених та зниклих безвісти бійців. Одна з учасниць акції – Лідія. Дівчина прийшла з мамою, вона говорить, що подібні акції відвідує щонеділі. Сьогодні в її руках плакат з написом "Миколаїв разом з Кривим Рогом". "Я вирішила взяти цей плакат, написала його ввечері. Бо я хотіла передати Кривому Рогу, що вони не самі. Що я також розділяю цю трагедію разом з ними", – розповідає дівчина. Акція-нагадування тривала годину. Завершили її хвилиною мовчання, на знак шани загиблих цивільних у Кривому Розі. Участь в акції взяли понад 200 людей.