Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

 

11 грудня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася презентація сьомого обласного тому науково-документальної серії видання «Реабілітовані історією. Миколаївська область».  

Зважаючи на те, що у 2017-2018 роках відзначалися 80-ті роковини «Великого терору» 1937-1938 років, основний акцент автори зробили на аналізі політичних репресій у зазначений період. До книги увійшли 17 наукових статей; близько 1700 персоніфікованих анотацій на осіб, які зазнали політичних репресій, що починаються з літер «Х», «Ц», «Ч», «Ш»; розділ «Мовою архівних документів», який містить більше 200 сторінок документів з опрацьованих справ та 70 сторінок фотодокументів. Книга видана накладом 1500 примірників за рахунок коштів обласного бюджету в рамках виконання Комплексної програми увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв воєн та політичних репресій у Миколаївській області на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням Миколаївської обласної ради від 22 грудня 2016 року №7. Весь наклад книги поступає до бібліотек, навчальних закладів, громадських установ і організацій.  

Під час заходу виступив народний депутат України Т.Кремінь, який подякував редакційній колегії науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією» за 25-річну вагому працю з відновлення історичної справедливості, вшанування пам’яті тих, хто боровся за свободу і незалежність України. Про роботу над виданням розповіли миколаївські науковці І.Ніколаєв та А.Погорєлов. Підвів підсумки дослідницької діяльності керівник обласного центру, відповідальний секретар обласної редакційної колегії С.Макарчук. В заході також взяли участь представники місцевих органів влади, миколаївські науковці, студентська та учнівська молодь міста.

 

Фотогалерея - Реабілітовані історією


Миколаївщина: хроніка спротиву

  • Миколаївщина: хроніка подій. 7 квітня 2025 року

    У Миколаєві відбувся масштабний бізнес-форум Board River Forum

    У суботу, 5 квітня, у Миколаєві відбувся бізнес-форум Board River Forum, який об’єднав десятки підприємців, представників влади, громадського сектору та експертів, які спільно шукали ефективні стратегії розвитку бізнесу в умовах сьогодення.  Зокрема, учасники поділилися баченням трансформації країни через призму підприємництва, говорили про важливість єднання, об’єднання ресурсів і досвіду, створення довготривалих партнерств, розвиток спільних проєктів. Було піднято важливу тему повернення ветеранів до активного життя через участь у підприємництві, створення робочих місць та адаптацію військових до нових соціально-економічних реалій.

  • Миколаївщина: хроніка подій. 6 квітня 2025 року

    У Миколаєві відбулась акція-нагадування про полонених і безвісти зниклих воїнів

    У Миколаєві 6 квітня рідні, друзі та охочі містяни вийшли на щотижневу акцію, аби нагадати про полонених та зниклих безвісти бійців. Одна з учасниць акції – Лідія. Дівчина прийшла з мамою, вона говорить, що подібні акції відвідує щонеділі. Сьогодні в її руках плакат з написом "Миколаїв разом з Кривим Рогом". "Я вирішила взяти цей плакат, написала його ввечері. Бо я хотіла передати Кривому Рогу, що вони не самі. Що я також розділяю цю трагедію разом з ними", – розповідає дівчина. Акція-нагадування тривала годину. Завершили її хвилиною мовчання, на знак шани загиблих цивільних у Кривому Розі. Участь в акції взяли понад 200 людей.