«Не мовчи! Полон вбиває!»
2 листопада понад 200 людей вийшли на щонедільну акцію "Не мовчи — полон вбиває" в Миколаєві. Протягом години учасники закликали водіїв проїжджаючих авто сигналити, аби нагадати про своїх близьких, які перебувають у полоні або зникли безвісти.
Поліція діалогу нарахувала понад 200 учасників, які наприкінці заходу зібралися в "живе" коло.
Учасниця акції Світлана тримає в руках плакат із фотографією свого чоловіка. "Зник безвісти 25 липня 2025 року в районі населеного пункту Новоекономічне, Донецької області, Покровського району. На сьогодні ми не знаємо, де наш чоловік, чи він у полоні", — розповідає Світлана.
Брат Олени зник безвісти шість місяців тому — також на Покровському напрямку. "Невідомо нічого. Різна інформація, але не та, яка б була потрібна. Шукаємо, чекаємо, віримо в повернення живим", — говорить Олена.
Фото: Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
У Миколаєві вшанували загиблих захисників під час загальнонаціональної хвилини мовчання
У Миколаєві на розі проспекту Центрального та Соборної о 09:00 на проїжджій частині люди з прапорами та плакатами нагадали про загиблих українських воїнів. Через гучномовець метроном відлічував шістдесят ударів. Після — гімн України.
Про захід кореспондентам Суспільного розповіла організаторка Лілія Першина.
"Вся Україна, і Миколаїв разом із нею, зупиняються, щоб вшанувати пам’ять полеглих цивільних, військових — усіх, хто віддав своє життя за Україну", — говорить Лілія Першина.
За її словами, до акції долучилися 45 людей.
"Шана, повага і пам’ять — це все, чого потребує ця хвилина. І найменша наша плата — вдячність за кожен ранок і кожен прожитий день, за можливість жити, обіймати своїх дітей, ходити на роботу, пити каву і займатися буденними справами".
Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області за минулу добу, станом на 07:00 ранку 2 листопада
м. Миколаїв
Учора, 1 листопада, близько 07:20, ворог вдарив балістичною ракетою (попередньо «Іскандер-М» з касетною бойовою частиною) по передмістю Миколаєва. Внаслідок удару загинув 20-річний чоловік. Поранення отримали 19 людей, серед них двоє дітей - 12-річний хлопець та 9-річна дівчинка. На ранок в лікарнях перебувають 14 постраждалих, в тому числі одна дитина. У всіх без погіршення стану, надається вся необхідна медична допомога. Пошкоджено три АЗС, чотирнадцять транспортних засобів, один приватний будинок та лінія електропередач.
Миколаївський район:
Учора ворог 12 разів атакував FPV-дронами Очаківську та Куцурубську громади. Внаслідок одного з обстрілів у м. Очаків було пошкоджено приватний будинок. Постраждалих немає.
https://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=134462
В Україні розпочали видачу адаптивного одягу для поранених військових — перші комплекти отримали й на Миколаївщині
Підрозділи Медичних сил Збройних сил України розпочали видачу адаптивного одягу для поранених військових. Про це повідомляє Міністерство оборони України.
Перші партії адаптивного одягу вже отримали військовослужбовці, які проходять лікування у військово-медичних закладах Командування Медичних сил ЗСУ поблизу районів ведення бойових дій в Сумській, Херсонській, Миколаївській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.
На сьогодні ці військово-медичні заклади мають першочерговий пріоритет. Загалом 50 тисяч предметів адаптивного одягу вже надійшло для поранених військовослужбовців, зокрема адаптивні майки, шорти, штани тощо.
Це дозволить українським захисникам, які отримали поранення і перебувають на лікуванні або реабілітації, почувати себе зручніше.
Серед особливостей адаптивного одягу розширені штанини та рукави, текстильні застібки (липучки), додаткове регулювання ширини. Наявність цих елементів полегшує доступ до місць поранення під час лікування.
Ініціатива здійснюється в рамках проєкту "Пакунок пораненого", що є частиною створення безбар’єрного простору у секторі оборони. Міноборони продовжить створювати комплексну систему підтримки всіх хто цього потребує.
