На Миколаївщині створено новий клас безпеки
Кімнату безпеки було створено в місті Новий Буг у межах проєкту «Посилення українського громадянського суспільства для реагування на місцевому рівні», що було реалізовано БО «БФ «Янголи Спасіння» у партнерстві з JERU.
Сьогодні рятувальники Головного управління ДСНС України у Миколаївській області провели тут перший урок, який складався з двох важливих тем: «Як діяти у разі виявлення вибухонебезпечних чи підозрілих предметів» та «Основні правила пожежної безпеки».
Після заняття діти завітали до пожежної частини — знайомилися з роботою вогнеборців, розглядали спецобладнання, гасили умовну пожежу та навіть посиділи за кермом пожежного авто.
А наприкінці офіцер-рятувальник громади подарувала всім учасникам комікси від ДСНС та UNICEF, щоб кожен маленький слухач міг закріпити знання вдома.
Фото: ГУ ДСНС України у Миколаївській області
Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області за минулу добу, станом на 07:00 ранку 5 листопада
Вночі в області велась бойова робота. Деталі - згодом.
м. Миколаїв:
Вночі й під ранок ворог атакував місто БпЛА типу «Shahed» та авіаційними засобами ураження (тип встановлюється). Під атакою була промислова інфраструктура. Постраждалих немає.
Миколаївський район:
Учора ворог два рази атакував FPV-дронами Очаківську та Куцурубську громади. Постраждалих немає.
https://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=134523
Стан дошкільної освіти на Миколаївщині у 2025 році: динаміка та виклики
У 2025 році дошкільна освіта на Миколаївщині продовжує розвиватися. Станом на жовтень в області фактично функціонують 394 заклади дошкільної освіти, де навчаються понад 19 тисяч дітей.
Внаслідок збройної агресії росії на території області зруйновано 8 закладів дошкільної освіти, пошкоджено 104. Проведено роботи з первинного відновлення в 58 (55,8%) ЗДО.
З 394 закладів дошкільної освіти 236 працюють у звичному режимі (очно), 90 – дистанційно, 68 – змішано, в яких здобувають освіту 19 290 вихованців (95,9% від числа зарахованих до закладів дошкільної освіти).
До 78,7% (15,2 тис. дітей) збільшилася кількість дітей, які здобувають освіту в очному режимі. Водночас у зв’язку з відсутністю безпекової ситуації та/або пошкодження, руйнування будівель дитячих садків 1,7 тис. дітей (9%) сьогодні навчаються дистанційно.
https://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=134527
«За останні два тижні рф значно збільшила кількість обстрілів»: Кім проситиме додатковий захист від КАБів для Миколаєва
Очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім заявив, що росіяни за останні тижні збільшили кількість обстрілів Миколаєва та регіону за допоомгою керованих авіаційних бомб. Тому регіон потребує додаткового захисту.
Про це він повідомив у прямому ефірі "Суспільного".
Вітлаій Кім впевнений, що по Миколаєву росіяни вдарили керованими авіаційними бомбами, але військові зараз встановлюють їх тип та всі деталі.
— Ми вважаємо, що це були керовані авіаційні бомби, але зараз встановлюються типи та деталі військовими. Тому вважаю, що це вони. Якщо я не помиляюся, 16 числа (жовтня, – ПН) також обстрілювали керованими авіаційними бомбами. Як це впливає? Це впливає так, що в нас є додаткова загроза і нам потрібен додатковий захист. Буду розмовляти, буду звертатися, щоб це було, – сказав Віталій Кім.
Він зазначив, що одну керовану авіаційну бомбу вдалось збити, а ще одна – прилетіла і це є дуже великою загрозою для мешканців міста.
— В нас сьогодні о 2-й ночі напад "Шахедів", а потім о 5-й ранку – невідомими авіаційними бомбами. FPV-дронами це по Куцурубський та Очаківській громаді. На щастя, обійшлося без жертв і значних руйнувань. Але попри те, вони (росіяни, - ПН) це можуть робити і за останні два тижні вони значно збільшили кількість обстрілів, – зауважив Віталій Кім.
Що стосується наслідків обстрілів, то була пожежа, яку швидко загасили, є пошкодження промислової техніки, але жертв немає.
— Через те, що авіаційні бомби дуже потужні, то наслідки, з точки зору збитків, є значними, – резюмував очільник Миколаївської ОВА.
https://news.pn/uk/RussiaInvadedUkraine/334663
