Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

Заступниця Керівника Офісу Президента України Ірина Верещук відвідала Миколаївщину

У п’ятницю, 7 листопада, у Миколаєві з робочим візитом перебувала заступниця Керівника Офісу Президента України Ірина Верещук. У межах візиту вона провела нараду з питань гуманітарного реагування, ветеранських і військово-соціальних питань Миколаївської області та евакуації, а також відвідала Центр підтримки ВПО, Миколаївський міський центр підтримки ветеранів війни, Центр підготовки громадян до національного спротиву, Реабілітаційний центр для ветеранів війни. 

У нараді взяли участь начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім, голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик, керівники структурних підрозділів МОВА, представники органів місцевого самоврядування, обласної ради, міжнародних гуманітарних організацій, благодійних фондів і громадських об’єднань, ветерани, дружини загиблих військових та представники правоохоронних органів. Також онлайн долучилися представники територіальних громад області.

Під час наради розглянули низку ключових питань, у тому числі щодо стану реалізації заходів з евакуації цивільного населення з небезпечних районів області; залучення міжнародних гуманітарних організацій до реагування на наслідки обстрілів цивільних об’єктів;  розвитку осередків «Захисту України» та підготовки громадян до національного спротиву; соціальної підтримки родин військовослужбовців, які перебувають у полоні або є зниклими безвісти; реалізації державної ветеранської політики, заходів із вшанування пам’яті загиблих Героїв і забезпечення соціального захисту їхніх родин. 

За підсумками візиту та наради консолідовано й систематизовано всю проблематику порядку денного та підготовлено пакет пропозицій для вдосконалення окремих напрямів роботи. Матеріали буде опрацьовано на рівні центральних органів виконавчої влади та узгоджено з профільними міністерствами.

Фото: Миколаївська ОВА

https://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=134574

Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області за минулу добу, станом на 07:00 ранку 7 листопада

Миколаївський район: 

Учора ворог сім разів атакував FPV-дронами Очаківську громаду. Постраждалих немає.

https://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=134567

ГУ ДСНС України у Миколаївській області інформує

Відбулася оперативна нарада щодо готовності пожежно-рятувальних підрозділів Миколаївщини до виконання завдань за призначенням в осінньо-зимовий період та викликів, пов'язаних з ворожими обстрілами.

Разом з тим за професіоналізм, сумлінне виконання обов'язків та мужність, проявлену під час ліквідації надзвичайних ситуацій, спричинених російською агресією нагороджено співробітників. Так, відзнаку Президента України "За оборону України" вручено водолазам-саперам Дмитру Волощуку та Володимиру Бузуну. Також, Олег Герасименко, командир відділення з Очаківщини, отримав нагрудний знак ДСНС «За відвагу в надзвичайній ситуації». Трьом офіцерам вручено погони з нагоди присвоєння чергових спеціальних звань.

https://mk.dsns.gov.ua/news/ostanni-novini/vidbulasia-operativna-narada-shhodo-gotovnosti-pozezno-riatuvalnix-pidrozdiliv-mikolayivshhini-do-vikonannia-zavdan-za-priznacenniam-v-osinnyo-zimovii-period

У Миколаєві відбулась робоча зустріч поліцейських кримінального блоку із фахівцями Консультативної Місії Євросоюзу

Учасниками заходу стали також керівники підрозділів поліції Херсонської області. Під час зустрічі обговорили питання взаємодії та подальшої спільної роботи щодо протидії фактам шахрайства, незаконного обігу зброї та наркотичних речовин.

Поліцейські південних регіонів розповіли іноземним гостям про специфіку своєї роботи в умовах повномасштабної війни з рф, з якими викликами щодня стикаються, які повʼязані з несенням служби в умовах воєнного стану, про участь у бойових діях та розслідування злочинів.

У свою чергу, експерти консультативної місії зауважили на прагненні надавати підтримку поліції та пообіцяли продовжувати практику організації навчання і тренінгів, щоб ділитись досвідом іноземних колег. 

https://mk.npu.gov.ua/news/bezpekovi-proiekty-ta-spivpratsia-u-mykolaievi-vidbulas-robocha-zustrich-politseiskykh-kryminalnoho-bloku-iz-fakhivtsiamy-konsultatyvnoi-misii-ievrosoiuzu

Три датські інвестори планують побудувати у Миколаєві соцжитло

У Миколаєві наразі опрацьовують три різні проєкти, спрямовані на створення соціального житла для містян. Реалізовувати всі три планують датські фонди. Про це повідомив перший заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради Ігор Набатов, відповідаючи на питання кореспондента ПН.

За його словами, першим і найбільш відомим є проєкт датського фонду GAU Fonden, який передбачає будівництво соціальних квартир у мікрорайоні Північний.

— Вони будують квартири і просто нам їх віддають, але для нас будуть прописані умови, за якими критеріями ми їх видаватимемо. Поки що ми цих умов не бачили, — зазначив Набатов.

Ще два нові проєкти з’явилися влітку цього року. Один із них має комерційний характер, інший — соціальну спрямованість.

— У проєкті з комерційною складовою інвестори планують побудувати соціальне житло й реалізовувати його на ринку. Вони вже мають близько 60% фінансування і ще 40% шукають. Яке саме це фінансування і на яку суму — поки не зрозуміло, — пояснив представник ДЖКГ.

Другий проєкт, що має соціальний характер, передбачає співпрацю з містом на умовах поділу квартир.

— Інвестори готові побудувати житло, але частину квартир передати громаді, щоб ми могли самостійно заселяти людей. Іншу частину вони заселятимуть за власними правилами, — уточнив Ігор Набатов.

За словами Ігора Набатова, набільше міська влада зацікавлена у забудові мікрорайонів, бо це розвиток міської інфраструктури. Департамент пропонує потенційним інвесторам кілька варіантів співпраці — через інвестиційний конкурс, інвестиційний договір або створення окремої організації, яка отримає земельну ділянку і самостійно реалізує проєкт.

— З нашого боку головне — створити максимально комфортні умови для реалізації таких ініціатив. І, за можливості, отримати частину квартир у комунальну власність, які не зможуть бути приватизовані. Це дасть змогу місту надалі реалізовувати політику соціального житла, як це вже давно робиться в європейських країнах. Квартирами забезпезпечуватимуть малозабезпечені сімʼї, лікарів, правоохоронців та інші категорій населення, — підсумував посадовець.

https://news.pn/uk/public/334772

У Миколаєві повністю готові до роботи 25 пунктів незламності

У Миколаєві завершили підготовку 25 пунктів незламності. Локації розгорнуті на базі шкіл, дитячих садків і закладів соціального захисту.

Про це 7 листопада повідомили у Миколаївській міській раді.

У одному із навчальних закладів містяни можуть зігрітися, зарядити телефони, скористатися інтернетом, випити гарячого чаю чи кави та відпочити, каже директорка Ольга Сергєєва.

"У нашому закладі пункт незламності працює з 2022 року. Є основне приміщення, де створено базові умови — тут можна заряджати телефони, випити чай або каву, зігрітися. Також є кімната матері й дитини та окреме приміщення для людей з інвалідністю», — цитують у міськраді Сергєєву.

Пункт обладнаний трьома генераторами, один із яких підключений до котельні й може живити її під час відключень електроенергії. Інші два забезпечують роботу самого пункту. Є запас палива, якого вистачить щонайменше на тиждень, а також альтернативні джерела тепла.

Пункти незламності забезпечені інтернетом — встановили Starlink. Як зазначає директорка іншого закладу Лариса Андріянова, саме зв’язок і можливість підзарядити гаджети є найбільш потрібним серед людей.

"У нас все готове. Сподіваюся, що до цього не дійте, але за потреби ми оперативно відкриємо пункт і приймемо всіх охочих", — каже Андріянова.

https://suspilne.media/mykolaiv/1159156-u-mikolaevi-povnistu-gotovi-do-roboti-25-punktiv-nezlamnosti/