Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

Миколаївці нагадали про безвісти зниклих та полонених воїнів на щотижневій акції

У середмісті Миколаєва понад 250 людей зібралися на щотижневу акцію-нагадування "Не мовчи. Полон вбиває!". Учасники акції стоять із власноруч намальованими плакатами та стягами зі світлинами українських захисників.

"На прапорі зображений мій брат, який зник безвісти на Харківщині, у Вовчанських хуторах, 21 травня 2025 року. І досі ми нічого не знаємо про нього. Ми його чекаємо, сподіваємося, що він живий, у полоні, і скоро повернеться", — розповідає учасниця акції Людмила.

Фото: Суспільне Миколаїв / Олександр Гордієнко

Докладніше: https://suspilne.media/mykolaiv/1160110-mikolaivci-nagadali-pro-bezvisti-zniklih-ta-polonenih-voiniv-na-sotiznevij-akcii/

Загальнонаціональна хвилина мовчання

40 людей на розі проспекту Центрального та Соборної долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання. Учасники з плакатами та прапорами вийшли на проїжджу частину, аби вшанувати пам’ять загиблих.

Про захід розповіла організаторка Лілія Першина: "У нас єдина мета — це впровадження культури вшанування пам’яті під час загальнонаціональної хвилини мовчання, яка відбувається щодня в Україні о 09:00 ранку".

https://suspilne.media/mykolaiv/1159960-zagalnonacionalna-hvilina-movcanna-fotografii-z-akcii-vsanuvanna-pamati-v-mikolaevi/

Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області за минулу добу, станом на 07:00 ранку 9 листопада

Миколаївський район: 

Учора ворог сім разів атакував FPV-дронами Очаківську громаду. Постраждалих немає.

https://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=134579

З початку повномасштабної війни ДЖКГ Миколаєва облаштував 70 укриттів

Департамент ЖКГ Миколаївської міської ради за період повномасштабного вторгнення відремонтував близько 70 укриттів. Більшість з них розташовані у житловому фонді. Про це стало відомо під час брифінгу першого заступника директора департаменту ЖКГ Ігора Набатова та заступника директора Артема Сапожника.

За словами Артема Сапожника департамент облаштовує укриття, як в житлових будинках, так і в закладах соціальної сфери: школах, дитячих садочках та медичних закладах, щоб зробити перебування дітей та пацієнтів більш безпечним.

— Ця робота триває в нас постійно. Ми дуже багато житлових будинків відремонтували в минулому році. В цьому році загальна кількість таких будинків в нас не така велика, але ми робимо ремонтні роботи, скажімо так, в об'єктах, які є більш великими по обсягам порівняно з минулим роком. Зокрема, на сьогоднішній день фактично на завершальній стадії перебуває облаштування укриття в одній з лікарень міста Миколаєва, – зауважив посадовець.

Зокрема, за цей рік в житлових будинках відремонтовано 7 укриттів, ще по двум – роботи тривають, їх планують завершити до кінця року. Мова йдеться про невеличкі найпростіші укриття в підвалах будинків до 50 осіб. Там облаштовують вентиляцію, протипожежну систему, роблять загальний ремонт.

При цьому, Артем Сапожник додав, що наразі ДЖКГ укладає договір на поточний ремонт укриття в одному із житлових будинків. Обʼєкт буде перехідний на наступний рік, адже укриття буде розраховано на велику кількість людей – приблизно 300 осіб. Це повʼязано з тим, що поруч з будинком знаходиться школа, тому під час повітряних тривог в цьому укритті зможуть переховуватись не тільки мешканці будинку, а й школярі та вчителі.

Також в планах на наступний рік є ремонт ще одного великого укриття в житловому будинку, де поруч розташований заклад соціальної сфери.

— В наступному році ми цю роботу будемо продовжувати, тому що до нас надходить багато звернень від містян, виконавчих органів, від управління освіти та управління охорони здоров’я, і в залежності від того, як виділяється фінансування ми проводимо необхідні роботи, – додав він.

Перший заступник директора ДЖКГ Ігор Набатов додав, що обʼєкти соціальної сфери взагалі не входять до компетенції департаменту, зазвичай відповідні управління самостійно вирішують ці питання, або цим займається управлінням капітального будівництва. Але у звʼязку з великою необхідністю і через нестачу коштів в управліннях, ці обʼєкти закриває Департамент ЖКГ.

Він зауважив, що після ремонту укриття передаються на баланс КП "Захист", які займаються утриманням цих приміщень в належному стані, обслуговують всі системи і тд.

— Загалом від початку повномасштабного вторгнення росії силами департаменту відремонтовано близько 70 укриттів, це і в житловому секторі, і в соціальному, – резюмував він.

https://news.pn/uk/public/334822

«Це було важко, але надихаюче»: Анджеліна Джолі поділилася враженнями від поїздки до Херсона та Миколаєва

Голівудська акторка та посол доброї волі ООН Анджеліна Джолі поділилася своїми враженнями від поїздки до Херсона та Миколаєва. Під час візиту їй довелося носити захисне спорядження, та перечекати проліт російського БПЛА. Відповідний пост вона опублікувала в Instagram, повідомляє NikLife.

"Цього тижня я відвідала Миколаїв і Херсон в Україні, щоб зустрітися з сім'ями, які живуть на лінії фронту. Загроза безпілотників була постійною і відчутною. У небі чути тихе гудіння. Місцеві жителі називають це «людським сафарі», оскільки безпілотники використовуються для постійного стеження, полювання і тероризування людей", – написала вона.

Джолі додала, що їй важко зрозуміти, як у світі з таким потужним дипломатичним потенціалом цивільне населення в Україні, Судані, Газі, Ємені, ДРК та багатьох інших місцях щодня страждає.

"Нібито влада нічого не може зробити, щоб покласти край цим конфліктам і захистити всіх цивільних громадян на рівних правах. Надію мені дають неймовірна мужність і майстерність місцевих організацій та волонтерів, а також тих, хто їх підтримує, таких як "Марш Жінок", Gen.Ukrainian, FIGHT FOR RIGHT та Help Ukraine. Якщо вони можуть знайти в собі сили, то уряди теж повинні бути здатні зробити те саме", – резюмувала посол доброї волі ООН.

https://news.pn/uk/public/334838

 «Потрібно бути готовими до всього, зокрема й до можливої евакуації». Інтерв’ю з міським головою Миколаєва

Прифронтовий Миколаїв називають «щитом півдня». 2022-го місто встояло. А чи готове до четвертої зими під обстрілами? Як готується до можливих блекаутів? І чому виникають корупційні скандали?

Про опалювальний сезон, нові атаки, найгірші сценарії, обшуки в міськраді й відносини з главою ОВА Віталієм Кімом — розповідає міський голова Олександр Сєнкевич, який керує Миколаєвом із 2015 року

https://hromadske.ua/suspilstvo/254285-potribno-buty-hotovymy-do-vsyoho-zokrema-y-do-mozlyvoyi-evakuatsiyi-interviu-z-miskym-holovoiu-mykolayeva