Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

Вшанували пам'ять загиблих у третю річницю деокупації Первомайської громади на Миколаївщині

У Первомайській селищній громаді в рамках заходів з нагоди третьої річниці звільнення громади від російської окупації відкрили зал памʼяті, памʼятний знак, а також оновили Алею слави.

"За останній рік на війні загинув 21 боєць з громади, фактично у кожному селі нашої громади є або Алеї слави, або меморіальні місця, де закарбовані імена наших односельців і тих військових, які в листопаді 2022 виганяли росіян з нашої громади", - говорить начальник Первомайської селищної військової адміністрації Максим Коровай.  

З виконання державного гімну та хвилини мовчання розпочалося відкриття залу пам’яті у Партизанському. Вісім бійців з цього села загинули під час російсько-української війни. Після урочистостей представники місцевої влади вшанували памʼять військових, які загинули при деокупації Первомайської селищної громади. 10 листопада 2022 року Сили оборони звільнили останнє її окуповане село — Максимівку, говорить начальник Первомайської селищної військової адміністрації Максим Коровай.

Також в Киселівці відкрили памʼятний знак на честь загиблих військових. Вшанувати їхню памʼять та покласти квіти до знаку зібралися односельці полеглих.

У Первомайському оновили Алею слави. Тут додали банери з фотографіями полеглих за останній рік. За час російсько-української війни з 2014 року загинуло 57 бійців, які родом з громади, розповів Коровай.

Фото: Суспільне Миколаїв / Назарій Рубаняк

https://suspilne.media/mykolaiv/1161296-vsanuvali-pamat-zagiblih-u-tretu-ricnicu-deokupacii-pervomajskoi-gromadi-na-mikolaivsini/

Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області за минулу добу, станом на 07:00 ранку 11 листопада

Миколаївський район: 

Учора ворог шість разів атакував FPV-дронами Очаківську та Галицинівську громади, а також завдав артилерійського удару по Куцурубській громаді. Внаслідок одного з обстрілів у с. Лупареве було пошкоджено дачний будинок. Постраждалих немає. 

Оновлено о 08:40 

Також унаслідок одного з обстрілів пошкоджено приватний будинок у с. Дмитрівка.

https://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=134604

У Миколаївській обласній клінічній лікарні встановили сонячну електростанцію

В умовах системних атак рф на енергетичну інфраструктуру України заклади критичної інфраструктури мають працювати за принципом енергетичної автономії. Насамперед це стосується лікарень, де безперервне електроживлення життєво важливого обладнання мінімізує ризики для пацієнтів у разі раптових відключень світла. 

У межах ініціативи «Децентралізована енергія для шкіл та лікарень в Україні» (DESHU) Українсько-нідерландський благодійний фонд LifeLine Ukraine встановлює та передає медичним закладам сонячні електростанції із системами резервного живлення. 

Сьогодні така станція запрацювала у Миколаївській обласній клінічній лікарні. Вона забезпечить стабільне енергопостачання для реанімацій, операційних блоків, лабораторій та відділень інтенсивної терапії. 

Передача та запуск відбулися за участі заступника начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Юрія Гранатурова, засновниці та голови De Boomgaard Foundation Аннемік Хугенбум, засновника Українсько-нідерландського благодійного фонду LifeLine Ukraine Єруна Кеттінга, голови благодійного фонду «Лінія життя» Ольги Краско, члена правління LifeLine Ukraine Тайса Александера, директорки Миколаївської обласної клінічної лікарні Ірини Шабільянової, позаштатного радника начальника Миколаївської ОВА з питань енергоефективності Дмитра Колосовського та начальника Снігурівської міської військової адміністрації Івана Кухти. 

У межах ініціативи DESHU вже встановлено сім сонячних електростанцій у лікарнях Миколаївської та Харківської областей, а також у Києві. До кінця року запрацює ще п'ять станцій – загалом 12 медичних закладів по всій Україні матимуть власні системи сонячної генерації.

Фінансову та інституційну підтримку проєкту надають Netherlands Enterprise Agency (RVO) та Stichting de Boomgaard, технологічним партнером виступає Solarge International, що постачає сонячні панелі, а впровадження систем в Україні координує Українсько-нідерландський благодійний фонд LifeLine Ukraine. 

https://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=134608