У Миколаєві завдяки підтримці Німеччини відкрили сучасне реабілітаційне відділення
У четвер, 13 листопада, в одній із міських лікарень Миколаєва відкрили оновлену другу частину реабілітаційного відділення.
Це стало можливим завдяки співпраці міста з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ). Роботи з реконструкції виконали в рамках проєкту «Посилення стійкості міст у сфері життєзабезпечення міських територіальних громад в Україні».
Ця частина відділення розрахована на 20 ліжок. Вона дозволить надавати послуги близько 60 пацієнтам щомісяця.
Тут оновили 21 приміщення загальною площею біля 350 квадратних метрів: палати, душові, санітарні кімнати, коридори та допоміжні зони. Простір повністю відповідає сучасним стандартам доступності для маломобільних груп населення.
Центр дає можливість забезпечити безперервну реабілітацію пацієнтів у сучасних та комфортних умовах під наглядом висококваліфікованої команди спеціалістів.
На урочистому відкритті відділення були присутні Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, його заступники Анатолій Петров і Сергій Коренєв, начальниця управління охорони здоров’я Ірина Шамрай, директорка департаменту економічного розвитку міськради Тетяна Шуліченко, радник з питань будівництва проєкту «Посилення стійкості міст у сфері життєзабезпечення міських територіальних громад в Україні» Сергій Франчук.
Міський голова подякував партнерам з GIZ та підрядній організації, яка виконувала ремонт, за цю важливу співпрацю та вручив їх представникам подячні листи.
Фото Миколаївська міська рада
Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області за минулу добу, станом на 07:00 ранку 14 листопада
м. Миколаїв:
Вчора, 13 листопада, близько 08:45 ворог завдав удару по місту БпЛА типу «Shahed». Під атакою була промислова інфраструктура. Поранення отримали вісім людей, двом з них медична допомога була надана амбулаторно. Наразі в лікарнях перебувають шість постраждалих, станом на ранок - всі стабільні, середньої важкості.
Миколаївський район:
Учора ворог 14 разів атакував FPV-дронами Очаківську та Куцурубську громади. Також завдав два артилерійські удари по Куцурубській громаді. Постраждалих немає.
https://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=134670
Уточнення
Уночі в області збито/подавлено шість БпЛА типу Shahed і безпілотників-імітаторів різних типів.
https://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=134671
Заступник Міністра молоді та спорту України Сергій Тимофєєв відвідав Миколаївщину
У п’ятницю, 14 листопада, Миколаївську область з робочим візитом відвідав заступник Міністра молоді та спорту України Сергій Тимофєєв. У межах візиту він ознайомився зі станом спортивної інфраструктури, що зазнала руйнувань унаслідок обстрілів рф, провів зустрічі з керівниками закладів і молоддю, а також взяв участь у відкритті обласного турніру з боксу.
Під час візиту він відвідав та оглянув:
дитячо-юнацьку спортивну школу з вітрильного спорту, де ознайомився з оновленими об’єктами інфраструктури та здійснив вихід в акваторію Південно-Бузького лиману;
фаховий коледж фізичної культури, де оглянув будівельні роботи у спальному корпусі та провів відкритий діалог «Молодь Миколаївщини 2022–2025 років»;
Чорноморський національний університет імені Петра Могили, де відбулася зустріч із керівництвом щодо розвитку фізичної культури і спорту в закладі. Та побував на урочистому відкритті обласного турніру з боксу, присвяченого пам’яті тренера та судді Євгену Харітонову;
спортивний комплекс, де обговорили питання збереження та розвитку спортивної інфраструктури прифронтових регіонів.
У заходах взяли участь народний депутат України Олександр Пасічний, перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов, голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, а також керівники спортивних закладів, тренери та молодь.
За результатами робочої поїздки визначено перелік першочергових потреб спортивних закладів регіону, який буде опрацьовано на рівні Міністерства молоді та спорту України та узгоджено з обласною владою й профільними партнерами.
https://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=134677
У Коблевому обговорили відновлення, безбар’єрність та реінтеграцію ветеранів
У пʼятницю, 14 листопада, у Коблівській громаді відбулася робоча зустріч за участю заступника начальника Миколаївської ОВА Юрія Гранатурова, заступника начальника Головного управління поліції в Миколаївської області Віталія Даніли, заступниці директора департаменту економіки Миколаївської ОВА Ренати Хрущ, сільського голови Коблівської сільської ради Володимира Панича, ветеранів, фахівців Консультативної місії Європейського Союзу в Україні та інших.
Під час зустрічі обговорили реалізацію міжнародних проєктів у Коблівській громаді, яка зазнала значних руйнувань унаслідок збройної агресії рф. Особлива увага була приділена напрямам відновлення інфраструктури, розвиткові безбар’єрного середовища, а також підтримці та реабілітації ветеранів.
https://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=134678
У Миколаєві у першому кварталі 2026 року запрацює протезно-ортезна майстерня, – мер Сєнкевич
Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич повідомив, що проєкт зі створення протезно-ортезної майстерні вийшов на завершальний етап і у першому кварталі 2026 року має розпочати свою роботу.
За словами мера, приміщення після ремонту вже оглянули представники Mykolaiv Water Hub, Миколаївського обласного товариства Червоного Хреста України та міської влади. У майстерні встановлено обладнання, а також облаштовано спеціальний тренувальний майданчик, де пацієнти зможуть відновлювати навички ходіння на протезах.
Таким чином, майстерня дозволить пацієнтам проходити весь шлях лікування й реабілітації у рідному місті — від виготовлення протеза і його підгонки до тренування та адаптації.
https://news.pn/uk/public/335110
Данія профінансує модернізацію магістрального водопроводу в Первомайську
У Первомайську реконструюють магістральний водопровід завдяки гранту від Impact Fund Denmark, підписаному в межах Програми НЕФКО "Зелене відновлення України". Відповідну угоду було укладено під час міжнародної конференції ReBuild Ukraine у Варшаві, яка об’єднує партнерів та донорів задля відновлення критичної інфраструктури України.
Про це йдеться у пресрелізі НЕФКО.
Ініціатива фінансується в рамках зобов'язання Данії виділити 108 мільйонів данських крон на Програму НЕФКО Зелене відновлення України. Загальний бюджет проєкту становить близько 4 мільйонів євро. З них 3,6 мільйона євро профінансує Impact Fund Denmark у формі гранту, а 0,4 мільйона євро забезпечить Первомайська міська рада як співфінансування.
Проєкт передбачає реконструкцію 8,8 км підземного водопроводу, що з’єднує міську водоочисну станцію з резервуарами чистої води. Це продовження попередньої ініціативи, реалізованої за підтримки ЄС, у межах якої модернізували водоочисну станцію. Нове фінансування дозволить повністю ввести її в експлуатацію та гарантовано забезпечити якісне водопостачання в місті.
https://news.pn/uk/money/335118
Миколаївський спецзагін «Янголи» евакуював двох братів, яких росіяни затримали під час спроби виїхати з окупації
Загін спеціальної розвідки ВМС України "Янголи" провів успішну операцію та евакуював із тимчасово окупованої території двох братів-українців, яких незаконно затримали російські силовики.
Про це повідомили представники загону у Facebook.
У "Янголах" розповіли, що до них звернувся один із братів. Під час перевірки на російському пункті окупанти затримали обох чоловіків, але згодом одного відпустили. Саме він і зміг повідомити українським військовим, що брат залишився у руках силовиків окупаційної влади. Розвідники вирішили діяти негайно, і провели операцію, яка завершилася успішною евакуацією.
Загалом "Янголи" вже врятували 92 українців — це і військові, і їхні родини, і цивільні, які входили до сил спротиву та здійснювали важливу для Сил оборони України діяльність в тилу противника на окупованих територіях.
Звільнені брати розповіли, що понад три роки жили в окупації та допомагали Україні: передавали дані про російських військових, колаборантів і їхні пересування. Коли в регіоні почали ширити погрози "загальної мобілізації", вони вирішили тікати, щоб не опинитися у складі російської армії.
Брати подякували військовим за порятунок і наголосили, що завдяки професійній роботі "Янголів" нарешті повернулись на Батьківщину.
https://news.pn/uk/public/335091
Кабмін виділив близько ₴1 мільярда для першочергових потреб прифронтових регіонів – Миколаївщина отримає майже ₴70 мільйонів
Додаткову дотацію у розмірі 936,6 млн грн для забезпечення першочергових потреб отримають з державного бюджету прифронтові регіони. Відповідне розпорядження ухвалив Кабінет Міністрів України.
Ним передбачено: 360 млн грн для девʼяти обласних бюджетів (Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська та Чернігівська області); 576,6 млн грн для 93-х бюджетів територіальних громад, розташованих на територіях активних або можливих бойових дій.
Для Миколаївської області передбачено 68,8 млн гривень. З них Миколаївський обласний бюджет отримає 40 млн гривень, а 28,8 млн гривень буде спрямовано до чотирьох громад області: Галицинівської сільської, Горохівської сільської, Миколаївської міської та Первомайської селищної громад.
Кошти, спрямовані на підтримку прифронтових регіонів, можуть бути використані на найважливіші для захисту та функціонування потреби: будівництво чи облаштування укриттів; невідкладні аварійно-відновлювальні роботи; будівельні матеріали для відновлення пошкоджених обʼєктів; ремонт мереж тепло-, газо-, водопостачання та водовідведення, опалення та електричних мереж; захист обʼєктів критичної інфраструктури тощо.
https://t.me/mykolaivskaODA/16900
