Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

На ПАЕС прибула 50-та місія МАГАТЕ для моніторингу ядерного об’єкта

На Південноукраїнську АЕС прибула 50-та ротаційна команда МАГАТЕ, яка розпочинає черговий етап міжнародного моніторингу на ядерному об’єкті. Про це повідомляє ПАЕС.

Вказано, що експерти перейдуть до роботи одразу після формального передання повноважень від попереднього складу місії. Їхній мандат передбачає постійний контроль стану радіаційної безпеки, оцінку технічних параметрів роботи обладнання та аналіз діяльності станції в умовах тривалих воєнних ризиків.

Попередня ротація протягом трьох тижнів виконувала свої функції без інцидентів. Під час робочої зустрічі за підсумками тритижневого перебування її представники відзначили конструктивну взаємодію з персоналом ПАЕС.

"Від імені 49-ї команди МАГАТЕ хочу подякувати українській стороні за співпрацю. Наш графік обходів і зустрічей був дуже насичений. І за його результатами можемо підтвердити факт безпечної експлуатації обладнання та перебування на майданчику. На жаль, під час нашого перебування тут було багато повітряних тривог, прольотів дронів, від’єднання лінії 750 кВ і відключення електропостачання в місті. Дякуємо, що попри всі ці ризики, ви підтримуєте безпечну роботу станції", – наголосив керівник попередньої команди МАГАТЕ.

Заступник генерального директора ПАЕС з якості та управління Віктор Саворона наголосив, що робота експертів МАГАТЕ є вкрай важливою.

"Усі зафіксовані загрози – інформація про будь-які прольоти безпілотників чи ракет – оперативно передається до центрального офісу агентства. Відтак світова спільнота отримує достовірну інформацію про ризики, яким піддається ядерний об’єкт", – акцентував заступник генерального директора ПАЕС з якості та управління Віктор Саворона.

https://news.pn/uk/public/335350

Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області за минулу добу, станом на 07:00 ранку 20 листопада

Миколаївський район: 

Учора ворог п'ять разів атакував FPV-дронами Куцурубську та Очаківську громади, а також двічі завдав артилерійських ударів по Куцурубській громаді. 

Внаслідок одного з обстрілів у с. Дмитрівка було пошкоджено лінію електропередачі. Постраждалих немає.

https://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=134765

У Миколаєві відбулась робоча зустріч керівництва обласного главку поліції та представників Консультативної місії Європейського Союзу

Правоохоронці регіону разом з колегами із європейських країн обговорили особливості несення служби поліцейських в умовах повномасштабної війни з рф, специфіку документування і розслідування воєнних злочинів рф, безпекові виклики та пріоритети у подальшій співпраці.

Участь у робочій зустрічі взяли керівник Головного управління Нацполіції регіону Сергій Махно та його заступник Олексій Попков, представники штаб-квартири Консультативної місії Європейського Союзу Карстен Твелмейер (Федеративна Республіка Німеччина), Гійом Дінн і Жан-Марк Кребс (Французська Республіка) та Андерс Йохансен (Королівство Данія).

Також поліцейські Миколаївщини приділили увагу аспектам модернізації матеріальних ресурсів поліції, зокрема щодо покращення оснащення аналітиків управління кримінального аналізу.
Європейські партнери наголосили на всебічній підтримці поліцейських. Зокрема, мова йшла про передачу досвіду правоохоронців європейських країн та професійного обладнання.

https://mk.npu.gov.ua/news/u-mykolaievi-vidbulas-robocha-zustrich-kerivnytstva-oblasnoho-hlavku-politsii-ta-predstavnykiv-konsultatyvnoi-misii-ievropeiskoho-soiuzu

Три українські АЕС, в тому числі Південноукраїнська, знизили виробництво енергії через останні російські обстріли

У четвер, 20 листопада, три українські АЕС зменшили потужність внаслідок останніх російських атак.

Про це повідомляє пресслужба МАГАТЕ.

Мова йде про Хмельницьку, Рівненську та Південноукраїнську АЕС. Чотири з дев'яти реакторів зменшили потужність після атак, які ще більше дестабілізували електромережу.

Дві з цих станцій - Хмельницька та Рівненська зменшили виробництво електроенергії в результаті обстрілів на початку цього місяця.

"Сьогодні обидві електростанції ще більше знизили виробництво після того, як кожна з них втратила підключення до однієї зі своїх високовольтних ліній електропередач. Команди МАГАТЕ, що базувалися на цих двох об'єктах, також були змушені шукати укриття під час ранкової тривоги через повітряну тривогу", – вказано у повідомленні.

Що стосується Південноукраїнської АЕС, то вона втратила зв'язок з високовольтною лінією електропередачі. АЕС повідомила про виявлення 11 дронів протягом ночі за кілометр від об'єкта.

https://news.pn/uk/public/335364