Днями керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Сергій Макарчук передав до Обласної універсальної наукової бібліотеки, міської бібліотеки імені Кропивницького та читальної зали Державного архіву Миколаївської області книгу «Насильство над цивільним населенням. Миколаївська область. Документи органів безпеки. 1941-1944».
Збірник виданий у рамках дослідницького проекту «Цивільні жертви на Східному фронті Другої світової війни», що був фінансований Фондом Фольксваген, є результатом спільної роботи Національної академії наук України, Інституту історії України, Гайдельберзького університету ім. Рупрехта і Карла, Галузевого державного архіву служби безпеки України, Державного архіву Миколаївської області та Миколаївського обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності.
У збірнику публікуються акти комісій зі встановлення і розслідування злочинів нацистських загарбників та їхніх поплічників, а також документи радянських органів держбезпеки, військового трибуналу про насильство над цивільним населенням нинішньої Миколаївської області, що здійснювалося нацистами упродовж 1941–1944 рр. Також, завдяки наукові співпраці вдалося віднайти і оприлюднити витяги із судового засідання військового трибуналу Одеського військового округу над німецькими воєнними злочинцями від 10 січня 1946 року з фондів United States Holocaust Memorial Museum , що у Вашингтоні (США). Окупаційна адміністрація, різноманітні каральні структури нацистів за допомогою формувань місцевої поліції вчинили на території області масштабні воєнні злочини та злочини проти людства. Документи, переважна більшість яких вперше вводиться до наукового обігу, свідчать про масові вбивства цивільного населення, представників партійно-радянського активу, арештантів у в’язницях, особливу жорстокість та відпрацьовані технології винищення євреїв у Голокості.
Книга є цінним джерелом інформації для науковців, студентів вишів та всіх, хто цікавиться історією Миколаївщини в роки Другої світової війни.