Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

24 лютого, у день третьої річниці повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці пройшла інформаційна година «Російсько-українська війна крізь призму документів та свідчень». На заході виступив керівник Миколаївського обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності, кандидат історичних наук Сергій Макарчук. Він охарактеризував основні геополітичні аспекти російсько-української війни та розповів про роботу над книгою «Миколаївщина у вогні війни: події, факти, люди».

Присутні ознайомилися з електронною версією видання, що містить щоденну хроніку подій з початку повномасштабного вторгнення, інтерв’ю з учасниками спротиву, біографічні нариси про жителів Миколаївської області, які загинули під час виконання службових обов’язків з початку збройного протистояння Росії і України з 2014 р.

Також учасники заходу переглянули презентацію «Віртуальний музей російської агресії», що підготована за матеріалами досліджень Українського інституту національної пам'яті.


Миколаївщина: хроніка спротиву

  • Миколаївщина: хроніка подій. 21 листопада 2025 року

    У Миколаєві вшанували Героїв Революції Гідності

    У п’ятницю, 21 листопада, у Миколаєві відбувся захід до Дня Гідності та Свободи. Учасники вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та всіх українців, які віддали життя за свободу і незалежність держави. 

    Присутні взяли участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. 

    До заходу долучилися перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов, голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик, представники місцевої влади, правоохоронці, військові та містяни. 

  • Миколаївщина: хроніка подій. 20 листопада 2025 року

    На ПАЕС прибула 50-та місія МАГАТЕ для моніторингу ядерного об’єкта

    На Південноукраїнську АЕС прибула 50-та ротаційна команда МАГАТЕ, яка розпочинає черговий етап міжнародного моніторингу на ядерному об’єкті. Про це повідомляє ПАЕС.

    Вказано, що експерти перейдуть до роботи одразу після формального передання повноважень від попереднього складу місії. Їхній мандат передбачає постійний контроль стану радіаційної безпеки, оцінку технічних параметрів роботи обладнання та аналіз діяльності станції в умовах тривалих воєнних ризиків.