Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

Golokost01.10.202130 вересня відбулись жалобні заходи та покладання квітів до пам’ятника жертвам Голокосту в селі Богданівка Вознесенського району. Ініціаторами та організаторами заходу виступили колишній в’язень Богданівського табору смерті Мітя Биков, голова Миколаївської обласної єврейської громади Михайло Гольденберг і директор Богданівської школи Олексій Поспєлов.
Участь у поминальному мітингу взяли близько 200 осіб з різних міст України. Серед гостей були перший секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні Костянтин Блюз, делегація громадських організацій з США, обласної та районних державних адміністрацій, сільських, селищних, міських рад області, Одеської обласної державної адміністрації та міської ради. Рабин Шалом Готтліб зачитав молитву "Кадиш". В пам'ять про загиблих у таборі смерті присутні запалили свічки та поклали квіти до меморіалу. Також учасники заходу висадили дерева в парку пам'яті біля пам'ятника жертвам трагедії.


За матеріалами сторінки Миколаївської обласної державної адміністрації в мережі «Фейсбук»


Миколаївщина: хроніка спротиву

  • Миколаївщина: хроніка подій. 21 листопада 2025 року

    У Миколаєві вшанували Героїв Революції Гідності

    У п’ятницю, 21 листопада, у Миколаєві відбувся захід до Дня Гідності та Свободи. Учасники вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та всіх українців, які віддали життя за свободу і незалежність держави. 

    Присутні взяли участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. 

    До заходу долучилися перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов, голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик, представники місцевої влади, правоохоронці, військові та містяни. 

  • Миколаївщина: хроніка подій. 20 листопада 2025 року

    На ПАЕС прибула 50-та місія МАГАТЕ для моніторингу ядерного об’єкта

    На Південноукраїнську АЕС прибула 50-та ротаційна команда МАГАТЕ, яка розпочинає черговий етап міжнародного моніторингу на ядерному об’єкті. Про це повідомляє ПАЕС.

    Вказано, що експерти перейдуть до роботи одразу після формального передання повноважень від попереднього складу місії. Їхній мандат передбачає постійний контроль стану радіаційної безпеки, оцінку технічних параметрів роботи обладнання та аналіз діяльності станції в умовах тривалих воєнних ризиків.