Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

DenPartSlavy122 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. Це день вшанування подвигу партизанів і підпільників у роки Другої світової війни, які в суворий воєнний час боролися з фашистами в глибокому тилу ворога.
У Миколаєві цього дня біля пам’ятника Віктору Лягіну, який був головою підпільної організації «Миколаївський центр», відбувся урочистий мітинг. Представники облдержадміністрації, міської ради, військовослужбовці, ветерани та громадськість міста вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника Віктору Лягіну.

22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. Це день вшанування подвигу партизанів і підпільників у роки Другої світової війни, які в суворий воєнний час боролися з фашистами в глибокому тилу ворога.
На знак шани та поваги заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Юрій Гранатуров, керівник апарату облдержадміністрації Світлана Ломакіна, представники міської ради, військовослужбовці, ветерани та громадськість взяли участь у покладанні квітів по пам’ятника Віктора Лягіна.
«День партизанської слави безперечно дата, яка є державним святом. Це дата пам’яті тих людей, які ціною власного життя протистояли німецько-фашистським загарбникам. На всій території України були організовані підпільні рухи та створено партизанські загони, щоб якомога швидше звільнити країну від агресорів. У нас, на Миколаївщині, дуже багато тих славетних людей, які загинули захищаючи Україну в роки війни. І зараз на їх честь названо вулиці, сквери, парки, поставлено пам’ятники, бо український народ шанує і пишається тими, хто ціною власного життя боровся за нашу незалежність», – зазначив Юрій Гранатуров.
Присутні вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання та виконали Державний Гімн України.
Нагадаємо, що за часів Другої світової війни у Миколаєві під керівництвом Віктора Лягіна діяла підпільна антифашистська група «Миколаївський центр». Тоді партизани здійснили ряд великих диверсій, заподіявши німецьким окупантам великої шкоди у силі й техніці (знищила аеродром, нафтобазу, склади, обладнання заводів, морські судна); добували та передавали в Центр цінну розвідувальну інформацію про супротивника.

За матеріалами сторінки Миколаївської обласної державної адміністрації в мережі «Фейсбук»


Миколаївщина: хроніка спротиву

  • Миколаївщина: хроніка подій. 7 квітня 2025 року

    У Миколаєві відбувся масштабний бізнес-форум Board River Forum

    У суботу, 5 квітня, у Миколаєві відбувся бізнес-форум Board River Forum, який об’єднав десятки підприємців, представників влади, громадського сектору та експертів, які спільно шукали ефективні стратегії розвитку бізнесу в умовах сьогодення.  Зокрема, учасники поділилися баченням трансформації країни через призму підприємництва, говорили про важливість єднання, об’єднання ресурсів і досвіду, створення довготривалих партнерств, розвиток спільних проєктів. Було піднято важливу тему повернення ветеранів до активного життя через участь у підприємництві, створення робочих місць та адаптацію військових до нових соціально-економічних реалій.

  • Миколаївщина: хроніка подій. 6 квітня 2025 року

    У Миколаєві відбулась акція-нагадування про полонених і безвісти зниклих воїнів

    У Миколаєві 6 квітня рідні, друзі та охочі містяни вийшли на щотижневу акцію, аби нагадати про полонених та зниклих безвісти бійців. Одна з учасниць акції – Лідія. Дівчина прийшла з мамою, вона говорить, що подібні акції відвідує щонеділі. Сьогодні в її руках плакат з написом "Миколаїв разом з Кривим Рогом". "Я вирішила взяти цей плакат, написала його ввечері. Бо я хотіла передати Кривому Рогу, що вони не самі. Що я також розділяю цю трагедію разом з ними", – розповідає дівчина. Акція-нагадування тривала годину. Завершили її хвилиною мовчання, на знак шани загиблих цивільних у Кривому Розі. Участь в акції взяли понад 200 людей.