Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

Siogodni09.03.202110 червня 2021 року керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності, кандидат історичних наук Сергій Макарчук узяв участь в ефірі передачі «Сьогодні. Головне» на ТК «Миколаїв», присвяченому вшануванню пам’яті представників національних меншин – жертв політичних репресій. Зокрема, керівник обласного центру зазначив, що вкрай важливо показати, якою жорстокою була насправді політика сталінського режиму, якими були її наслідки для нашого суспільства.

10 червня 2021 року керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності, кандидат історичних наук Сергій Макарчук узяв участь в ефірі передачі «Сьогодні. Головне» на ТК «Миколаїв», присвяченому вшануванню пам’яті представників національних меншин – жертв політичних репресій. Зокрема, зазначив, що заходи із вшанування історичної пам’яті, є вкрай важливими: «У наших сусідів ведеться така політика – обілити сталінський режим, тому ми повинні показати, якою жорстокою була насправді ця політика, якими були її наслідки для нашого суспільства. У 1937-38 роки було завдання масово винищувати «ворогів народу», до виконавців доводилися ліміти (кількість людей, які повинні бути репресовані). Часто потрапляли під руку каральних органів абсолютно лояльні, звичайні люди. Якщо не було що інкримінувати, то обвинувачували за статтею 54-10 – контрреволюційна пропаганда і агітація. В цей період проводилися так звані операції по національних лініях – німецька, польська (їх у 1937-38 рр. було найбільше репресовано з нацменшин), румунська, фінська, іранська, японська, афганська, болгарська, були окремі операції проти харбінців, латишів, греків. Тобто репресували за етнічною приналежністю. Метою таких масових репресій було створити лояльне суспільство, упередити будь-який спротив». Також, відповідаючи на запитання ведучої, Сергій Макарчук поінформував про те, де і як можна отримати інформацію про репресованих родичів.


Миколаївщина: хроніка спротиву

  • Миколаївщина: хроніка подій. 7 квітня 2025 року

    У Миколаєві відбувся масштабний бізнес-форум Board River Forum

    У суботу, 5 квітня, у Миколаєві відбувся бізнес-форум Board River Forum, який об’єднав десятки підприємців, представників влади, громадського сектору та експертів, які спільно шукали ефективні стратегії розвитку бізнесу в умовах сьогодення.  Зокрема, учасники поділилися баченням трансформації країни через призму підприємництва, говорили про важливість єднання, об’єднання ресурсів і досвіду, створення довготривалих партнерств, розвиток спільних проєктів. Було піднято важливу тему повернення ветеранів до активного життя через участь у підприємництві, створення робочих місць та адаптацію військових до нових соціально-економічних реалій.

  • Миколаївщина: хроніка подій. 6 квітня 2025 року

    У Миколаєві відбулась акція-нагадування про полонених і безвісти зниклих воїнів

    У Миколаєві 6 квітня рідні, друзі та охочі містяни вийшли на щотижневу акцію, аби нагадати про полонених та зниклих безвісти бійців. Одна з учасниць акції – Лідія. Дівчина прийшла з мамою, вона говорить, що подібні акції відвідує щонеділі. Сьогодні в її руках плакат з написом "Миколаїв разом з Кривим Рогом". "Я вирішила взяти цей плакат, написала його ввечері. Бо я хотіла передати Кривому Рогу, що вони не самі. Що я також розділяю цю трагедію разом з ними", – розповідає дівчина. Акція-нагадування тривала годину. Завершили її хвилиною мовчання, на знак шани загиблих цивільних у Кривому Розі. Участь в акції взяли понад 200 людей.