Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

ChehTabПершу меморіальну табличку на Миколаївщині за проектом «Остання адреса» встановили репресованому у 30-ті роки чеському поселенцю Янчику Францу у с.Богемка Вознесенського району. Вшанувати пам'ять розстріляного односельця прийшли родичі та односельчани. Подію прокоментував керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності, кандидат історичних наук Сергій Макарчук. Зокрема він зазначив, що репресії, як метод управління державою комуністами, були присутні від першого дня існування цього режиму до останнього. Точної цифри, скільки загалом на території України було страчено чехів у роки тоталітарного режиму, немає.

Фото Ольги Рудої

Першу меморіальну табличку на Миколаївщині за проектом «Остання адреса» встановили репресованому у 30-ті роки чеському поселенцю Янчику Францу у с.Богемка Вознесенського району. Вшанувати пам'ять розстріляного односельця прийшли родичі та односельчани. Подію прокоментував керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності, кандидат історичних наук Сергій Макарчук. Зокрема він зазначив, що репресії, як метод управління державою комуністами, були присутні від першого дня існування цього режиму до останнього. Точної цифри, скільки загалом на території України було страчено чехів у роки тоталітарного режиму, немає.


Довідка: Проект «Остання адреса» – громадянська ініціатива, що має за мету увічнення пам'яті про жертв політичних репресій часів радянської влади. В пам'ять про особу на фасаді будинку, де вона мешкала, встановлюється невеличка, розміром з долоню, меморіальна табличка. Кожен меморіальний знак присвячується окремій людині. Принцип проєкту — «Одне ім'я, одне життя, один знак».

 


Миколаївщина: хроніка спротиву

  • Миколаївщина: хроніка подій. 7 квітня 2025 року

    У Миколаєві відбувся масштабний бізнес-форум Board River Forum

    У суботу, 5 квітня, у Миколаєві відбувся бізнес-форум Board River Forum, який об’єднав десятки підприємців, представників влади, громадського сектору та експертів, які спільно шукали ефективні стратегії розвитку бізнесу в умовах сьогодення.  Зокрема, учасники поділилися баченням трансформації країни через призму підприємництва, говорили про важливість єднання, об’єднання ресурсів і досвіду, створення довготривалих партнерств, розвиток спільних проєктів. Було піднято важливу тему повернення ветеранів до активного життя через участь у підприємництві, створення робочих місць та адаптацію військових до нових соціально-економічних реалій.

  • Миколаївщина: хроніка подій. 6 квітня 2025 року

    У Миколаєві відбулась акція-нагадування про полонених і безвісти зниклих воїнів

    У Миколаєві 6 квітня рідні, друзі та охочі містяни вийшли на щотижневу акцію, аби нагадати про полонених та зниклих безвісти бійців. Одна з учасниць акції – Лідія. Дівчина прийшла з мамою, вона говорить, що подібні акції відвідує щонеділі. Сьогодні в її руках плакат з написом "Миколаїв разом з Кривим Рогом". "Я вирішила взяти цей плакат, написала його ввечері. Бо я хотіла передати Кривому Рогу, що вони не самі. Що я також розділяю цю трагедію разом з ними", – розповідає дівчина. Акція-нагадування тривала годину. Завершили її хвилиною мовчання, на знак шани загиблих цивільних у Кривому Розі. Участь в акції взяли понад 200 людей.