Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

OUNB 26.04.202126 квітня, у день 35-річчя Чорнобильської трагедії, на базі Миколаївської ОУНБ відбулась презентація книг, що відкривають досі ще не відомі сторінки цієї трагедії. Під час заходу керівник Обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності, кандидат історичних наук Сергій Макарчук представив збірку унікальних документів «Чорнобильське досьє КГБ. Від будівництва до аварії», передану ним у дар Миколаївській ОУНБ. Книга містить численні документи 7-го управління Комітету Державної Безпеки СРСР та КДБ УРСР, у тому числі розшифровки негласного прослуховування переговорів – як конструкторів й будівельників Чорнобильської станції і чиновників, які приймали їх на роботу, так і персоналу станції безпосередньо під час вибуху та ліквідації аварії. 

26 квітня, у день 35-річчя Чорнобильської трагедії, на базі Миколаївської ОУНБ відбулась презентація книг, що відкривають досі ще не відомі сторінки цієї трагедії. Під час заходу кандидат історичних наук, керівник Обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Сергій Макарчук представив збірку унікальних документів «Чорнобильське досьє КГБ. Від будівництва до аварії», передану ним у дар Миколаївській ОУНБ. Книга містить численні документи 7-го управління Комітету Державної Безпеки СРСР та КДБ УРСР, у тому числі розшифровки негласного прослуховування переговорів – як конструкторів й будівельників Чорнобильської станції і чиновників, які приймали їх на роботу, так і персоналу станції безпосередньо під час вибуху та ліквідації аварії. Ці дані наочно свідчать про злочини тодішньої влади, яка буквально з перших хвилин не тільки знала про масштаби аварії та її жахливі наслідки, але ще на етапі будівництва, будучи попередженою про те, що не усунені проблеми неодмінно призведуть до страшної трагедії, принесла цю інформацію і, як наслідок, сотні тисяч життів, у жертву бравурним звітам. У світлі, що проливає «Чорнобильське досьє…» на персональну роль кожного з учасників тих подій, особливо явними стають цинізм та підступність керівників тодішньої держави, які звалили свою провину на людей, що у буквальному сенсі своїми тілами намагалися захистити нас від невидимої смерті – проникаючої радіації.


За матеріалами сайту Миколаївської обласної універсальної бібліотеки.


Миколаївщина: хроніка спротиву

  • Миколаївщина: хроніка подій. 7 квітня 2025 року

    У Миколаєві відбувся масштабний бізнес-форум Board River Forum

    У суботу, 5 квітня, у Миколаєві відбувся бізнес-форум Board River Forum, який об’єднав десятки підприємців, представників влади, громадського сектору та експертів, які спільно шукали ефективні стратегії розвитку бізнесу в умовах сьогодення.  Зокрема, учасники поділилися баченням трансформації країни через призму підприємництва, говорили про важливість єднання, об’єднання ресурсів і досвіду, створення довготривалих партнерств, розвиток спільних проєктів. Було піднято важливу тему повернення ветеранів до активного життя через участь у підприємництві, створення робочих місць та адаптацію військових до нових соціально-економічних реалій.

  • Миколаївщина: хроніка подій. 6 квітня 2025 року

    У Миколаєві відбулась акція-нагадування про полонених і безвісти зниклих воїнів

    У Миколаєві 6 квітня рідні, друзі та охочі містяни вийшли на щотижневу акцію, аби нагадати про полонених та зниклих безвісти бійців. Одна з учасниць акції – Лідія. Дівчина прийшла з мамою, вона говорить, що подібні акції відвідує щонеділі. Сьогодні в її руках плакат з написом "Миколаїв разом з Кривим Рогом". "Я вирішила взяти цей плакат, написала його ввечері. Бо я хотіла передати Кривому Рогу, що вони не самі. Що я також розділяю цю трагедію разом з ними", – розповідає дівчина. Акція-нагадування тривала годину. Завершили її хвилиною мовчання, на знак шани загиблих цивільних у Кривому Розі. Участь в акції взяли понад 200 людей.