Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

Struny13.04.2021

13 квітня біля меморіального комплексу "Струни Пам’яті" за ініціативи Відділу у Миколаївській області Міністерства у справах ветеранів України відбулись пам’ятні заходи з нагоди 7-ї річниці АТО. Пам'ять загиблих учасників АТО/ООС прийшли вшанувати представники органів влади, ветерани, волонтери.

 

13 квітня біля меморіального комплексу "Струни Пам’яті" за ініціативи Відділу у Миколаївській області Міністерства у справах ветеранів України відбулись пам’ятні заходи з нагоди 7-ї річниці АТО. Пам'ять загиблих учасників АТО/ООС прийшли вшанувати представники органів влади, ветерани, волонтери.

12 квітня 2014 року громадянин РФ, полковник ФСБ РФ Ігор Гіркин, керуючи загоном озброєних російських диверсантів, захопив Слов'янськ, Краматорськ та низку менших населених пунктів. Це стало формальним початком російського вторгнення на материкову частину України.

Реагуючи на ці події, 13 квітня 2014 року українська влада розпочала антитерористичну операцію без введення воєнного стану із залучення Збройних Сил України.


Миколаївщина: хроніка спротиву

  • Миколаївщина: хроніка подій. 21 листопада 2025 року

    У Миколаєві вшанували Героїв Революції Гідності

    У п’ятницю, 21 листопада, у Миколаєві відбувся захід до Дня Гідності та Свободи. Учасники вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та всіх українців, які віддали життя за свободу і незалежність держави. 

    Присутні взяли участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. 

    До заходу долучилися перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов, голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик, представники місцевої влади, правоохоронці, військові та містяни. 

  • Миколаївщина: хроніка подій. 20 листопада 2025 року

    На ПАЕС прибула 50-та місія МАГАТЕ для моніторингу ядерного об’єкта

    На Південноукраїнську АЕС прибула 50-та ротаційна команда МАГАТЕ, яка розпочинає черговий етап міжнародного моніторингу на ядерному об’єкті. Про це повідомляє ПАЕС.

    Вказано, що експерти перейдуть до роботи одразу після формального передання повноважень від попереднього складу місії. Їхній мандат передбачає постійний контроль стану радіаційної безпеки, оцінку технічних параметрів роботи обладнання та аналіз діяльності станції в умовах тривалих воєнних ризиків.