Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

Vyzv09.04.21Щороку, 11 квітня, відзначається Міжнародний день визволення в'язнів фашистських таборів. В цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори та вшановує пам’ять жертв нацизму, які загинули в концтаборах.
З цієї нагоди, сьогодні у Миколаєві відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг-364» селище Темвод. Від Миколаївської ОДА у заході взяв участь заступник голови облдержадміністрації Юрій Гранатуров, повідомляється на сайті Миколаївської облдержадміністрації.
Усі присутні вшанували пам’ять загиблих в’язнів концентраційних таборів хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку.

 

Щороку, 11 квітня, відзначається Міжнародний день визволення в'язнів фашистських таборів. В цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори та вшановує пам’ять жертв нацизму, які загинули в концтаборах.
З цієї нагоди, сьогодні у Миколаєві відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг-364» селище Темвод. Від Миколаївської ОДА у заході взяв участь заступник голови облдержадміністрації Юрій Гранатуров, повідомляється на сайті Миколаївської облдержадміністрації.
Усі присутні вшанували пам’ять загиблих в’язнів концентраційних таборів хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку.
Зазначимо, що табір для військовополонених «Шталаг-364» був одним з найбільших регіональних таборів на півдні України. Тут, за роки фашистської окупації загинуло 30 тисяч осіб.
Зараз від цього табору залишилась лише напівзруйнована арка з написом: «Тут в період фашистської окупації розташовувався концтабір, в якому було знищено більше 30 тисяч радянських військовополонених та мирних громадян».

Vyzv09.04.21


Миколаївщина: хроніка спротиву

  • Миколаївщина: хроніка подій. 21 листопада 2025 року

    У Миколаєві вшанували Героїв Революції Гідності

    У п’ятницю, 21 листопада, у Миколаєві відбувся захід до Дня Гідності та Свободи. Учасники вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та всіх українців, які віддали життя за свободу і незалежність держави. 

    Присутні взяли участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. 

    До заходу долучилися перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов, голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик, представники місцевої влади, правоохоронці, військові та містяни. 

  • Миколаївщина: хроніка подій. 20 листопада 2025 року

    На ПАЕС прибула 50-та місія МАГАТЕ для моніторингу ядерного об’єкта

    На Південноукраїнську АЕС прибула 50-та ротаційна команда МАГАТЕ, яка розпочинає черговий етап міжнародного моніторингу на ядерному об’єкті. Про це повідомляє ПАЕС.

    Вказано, що експерти перейдуть до роботи одразу після формального передання повноважень від попереднього складу місії. Їхній мандат передбачає постійний контроль стану радіаційної безпеки, оцінку технічних параметрів роботи обладнання та аналіз діяльності станції в умовах тривалих воєнних ризиків.