Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

У Південноукраїнську нагадали про полонених та безвісти зниклих

У Південноукраїнську 16 листопада відбулась щотижнева акція на підтримку полонених та зниклих безвісти. Цього тижня подія припала на День вшановування пам'яті загиблих морських піхотинців.

О 09:00 учасники акції перекрили дорогу на час хвилини мовчання та виконання гімну України. Після цього вони повернулися на площу, розгорнули прапори та плакати зі світлинами та іменами військових.

Також вулицями міста відбувся автопробіг: машини зі стягами проїжджали, нагадуючи про військових.

Син Майї Граждан Микита повернувся з полону пів року тому. Втім, жінка продовжує відвідувати подібні акції. Вона розповіла, що хлопець потрапив у полон, коли йому було 18 років. "Він стояв на обороні Маріуполя у 2022 році, на заводі Ілліча. Морські піхотинці першими прийняли бій — у них не було ні їжі, ні води, ні боєприпасів, але вони стояли. Було вирішено командуванням було йти на прорив. Вони перебували вже в повному оточенні ворога. Через те що місто було оточене, всі були позиції зайняті, шансів майже не було. І змушені за наказом командира здатися у полон", — розповіла Майя.

Пів року жінка не знала, де син і чи взагалі живий. Згодом дізналася, що він перебуває в російській колонії. "У В’язьмі їх дуже-дуже важко зустрічали, били електрошокерами, струмом, розтяжки і таке інше. Дуже їх били, примушували "зізнатися", що вони стріляли по цивільних, і що вбивали мирних жителів".

У полоні Микита провів понад три роки. З російської неволі його звільнили 19 квітня 2025 року, напередодні Великодня.

Фото: Надія Ковтан

https://suspilne.media/mykolaiv/1166046-u-pivdennoukrainsku-ludi-nagadali-pro-polonenih-ta-bezvisti-zniklih/

"Виходимо, аби нагадати": у Миколаєві люди вшанували памʼять загиблих хвилиною мовчання

На розі проспекту Центрального та Соборної 16 листопада до загальнонаціональної хвилини мовчання долучились близько 30 людей. Учасники вийшли з плакатами та прапорами, аби вшанувати пам’ять загиблих.

За словами організаторки Лілії Першиної, на акцію виходять, щоб впровадити в громаді культуру вшанування пам'яті за цивільними та військовими полеглими.

https://suspilne.media/mykolaiv/1165774-vihodimo-abi-nagadati-u-mikolaevi-ludi-vsanuvali-pamat-zagiblih-hvilinou-movcanna/

Жителі Миколаєва нагадали про безвісти зниклих та полонених воїнів на щотижневій акції

У Миколаєві з плакатами та прапорами 250 людей зібралися, аби нагадати про полонених та безвісти зниклих військових. Під час заходу хвилиною мовчання вшанували загиблих морпіхів.

https://suspilne.media/mykolaiv/1165872-ziteli-mikolaeva-nagadali-pro-bezvisti-zniklih-ta-polonenih-voiniv-na-sotiznevij-akcii/

У Миколаєві вшанували пам'ять загиблих морських піхотинців

У Миколаєві в неділю, 16 листопада, вшанували пам'ять полеглих морських піхотинців.

Відео опублікував міський голова Олександр Сєнкевич.

"Пам’ять про них жива в розповідях побратимів, у родинах, у тих, хто сьогодні продовжує тримати стрій. Ми вдячні за їхню відвагу і не забуваємо, якою ціною дається наш спокій. Світла пам’ять полеглим морським піхотинцям", – зазначив він.

Відео до дня пам'яті опублікувала і 36-та ОБрМП імені контр-адмірала Михайла Білинського.

В свою чергу 30-й корпус морської піхоти ВМС опублікував відео, як в пам'ять про полеглих морпіхів на воду спустили вінки.

"Сьогодні вода прийняла вінки памʼяті — як знак нашої вдячності й шани загиблим українським морським піхотинцям. Ми памʼятаємо всіх, хто віддав життя за Україну й побратимів. Вони не зламались. Вони не відступили. Назавжди в наших серцях", – йдеться у підписі до відео.

Місце проведення ритуалу не вказується, але цілком ймовірно, це може бути Миколаїв.

https://news.pn/uk/public/335175

"Ми пам’ятаємо і підтримуємо": на Миколаївщині відбувся благодійний турнір з футболу

У Степівській громаді відбувся турнір з міні-футболу в підтримку полонених, звільнених з полону та безвісти зниклих оборонців України. Подібний турнір в громаді відбувся вперше.

Турнір на футбольному полі у Широколанівці організували учасники місцевої футбольної команди. Загалом до участі доєднались 7 команд, каже співорганізатор змагань Андрій.

Учасники отримали кубки та нагороди.

https://suspilne.media/mykolaiv/1165920-mi-pamataemo-i-pidtrimuemo-na-mikolaivsini-vidbuvsa-blagodijnij-turnir-z-futbolu/

Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області за минулу добу, станом на 07:00 ранку 16 листопада

У ніч на 16 листопада на Миколаївщині збито/подавлено шість ударних БпЛА типу «Shahed 131/136»/безпілотників-імітаторів різних типів 

Миколаївський район: 

Учора ворог девʼять разів атакував FPV-дронами Очаківську та Куцурубську громади. Постраждалих немає.

https://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=134689