Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

Lubchenko

 

Триває робота по формуванню матеріалів до 17 тому «Книги пам’яті України», вихід якої планується на 2022 рік. Опрацьовуються матеріали архівів з метою складання списків загиблих миколаївців у роки Другої світової війни та написання статей за цією темою.
«Книга пам’яті України», том 16 започаткувала цикл матеріалів, об’єднаних загальною темою «Ціна зради». Мета циклу – прослідкувати «діяльність основних зрадників-агентів німецьких каральних органів (Круглова В.А., Любченко М.С., Соловйової М.І. та інших).
Завідуюча редакцією «Реабілітовані історією» Марина Теряник підготувала статтю «…Я погодилася і дала підписку бути агентом німецької контррозвідки… (доля Марії Любченко)». Мета даної статті – на основі архівної справи за звинуваченням Любченко М.С. розповісти про життєвий шлях жінки-лікаря, спробувати з’ясувати причини, що привели її на шлях зради. Основним джерелом для написання статті стала архівна справа Любченко М.С., яка зберігається в архіві УСБУ в Миколаївській області.


Миколаївщина: хроніка спротиву

  • Миколаївщина: хроніка подій. 21 листопада 2025 року

    У Миколаєві вшанували Героїв Революції Гідності

    У п’ятницю, 21 листопада, у Миколаєві відбувся захід до Дня Гідності та Свободи. Учасники вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та всіх українців, які віддали життя за свободу і незалежність держави. 

    Присутні взяли участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. 

    До заходу долучилися перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов, голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик, представники місцевої влади, правоохоронці, військові та містяни. 

  • Миколаївщина: хроніка подій. 20 листопада 2025 року

    На ПАЕС прибула 50-та місія МАГАТЕ для моніторингу ядерного об’єкта

    На Південноукраїнську АЕС прибула 50-та ротаційна команда МАГАТЕ, яка розпочинає черговий етап міжнародного моніторингу на ядерному об’єкті. Про це повідомляє ПАЕС.

    Вказано, що експерти перейдуть до роботи одразу після формального передання повноважень від попереднього складу місії. Їхній мандат передбачає постійний контроль стану радіаційної безпеки, оцінку технічних параметрів роботи обладнання та аналіз діяльності станції в умовах тривалих воєнних ризиків.